Мільярдні борги по зарплатах та держконтрактах: українські хакери повідомили про приховану кризу військпрома РФ

У мережі зʼявилося відео засідання робочої групи Мінпромторгу Росії, де обговорювали банкрутство стратегічних підприємств

Мільярдні борги по зарплатах та держконтрактах: українські хакери повідомили про приховану кризу військпрома РФ

Українські хактивісти отримали доступ до онлайн-засідання робочої групи Департаменту ОПК Мінпромторгу Росії, яке відбулося 28 жовтня 2025 року в Москві. Нарада була присвячена запобіганню банкрутствам стратегічних оборонних підприємств. Уже сам формат зустрічі свідчить: російська оборонка перебуває у кризовому стані. Про це повідомляє 24tv.ua. 

Учасники засідання повідомили, що затримки по борги по зарплаті на низці оборонних підприємств Росії сягнули терміну у рік! А борг вже складає колосальну суму у сотні мільйонів рублів. Ще більше оборонка Росії заборгувала державі. Податковий борг станом на кінець 2025 перевищив 3,3 мільярди рублів. Найцікавіше - підприємства ОПК РФ не можуть виконувати держконтракти, бо не отримують поставки за ланцюгом. Причина та сама - через борги. 

Через борги почалися арешти рахунків. А працівникі масово звільняються, щоб не працювати безкоштовно. Далі трохи деталей, які були озвучені під час засідання. 

Масові борги по зарплатах

Низка підприємств повідомила про багатомільйонні борги перед працівниками:

  • АТ «ЦНДІ "Волна"» (Москва) – працівникам не платять зарплату майже рік, бухгалтерія фактично відсутня.
  • АТ «Бортові аеронавігаційні системи» (Москва) – затримки зарплат, керівництво також без виплат.
  • ТОВ «Опора Інжиніринг» (Тула) – втрачено близько 40% персоналу, є податкові та зарплатні борги.
  • АТ «Тесла» (Москва) – із 280 працівників залишилося 5–6, борг із зарплати близько 25 млн рублів.
  • АО «Челябінський радіозавод "Полет"» – 89 млн рублів заборгованості, 870 працівників без виплат.

Загальний борг перед працівниками лише серед представлених підприємств – близько 200 млн рублів.

Податкові борги та ризик банкрутств

  • Загальна заборгованість перед бюджетом РФ перевищує 3,3 млрд рублів.
  • «Балашихінський ливарно-механічний завод» має 808 млн рублів боргу та перебуває під загрозою банкрутства.
  • Частина підприємств уже в процедурі ліквідації («Спецшвейснаб», «Тесла»).
  • Рахунки окремих заводів заблоковані, що унеможливлює нормальну роботу.

Проблеми з виконанням держконтрактів

Підприємства скаржаться на ланцюгову несплату за контрактами. Наприклад, «Волна» заявила, що виконала масштабні замовлення (обсяги зросли у 20 разів після початку війни), але сотні контрактів залишилися неоплаченими через проблеми у підрядників.
Це створює касові розриви, паралізує виробництво та підштовхує підприємства до банкрутства.

Кадрова криза

Через тривалі затримки зарплат працівники масово звільняються. Підприємства втрачають до 40% персоналу. У деяких компаніях фактично припинено діяльність через відсутність кадрів.

Попри офіційну риторику Кремля про стабільність та нарощування оборонного виробництва, реальні дані свідчать про системну кризу ВПК РФ:

  • мільярдні борги,
  • масові затримки зарплат,
  • блокування рахунків,
  • скорочення персоналу,
  • ризики банкрутств стратегічних підприємств.

Війна проти України спричинила різке зростання замовлень, але фінансова система та управління галуззю не витримують навантаження. Це дедалі більше впливає на здатність Росії стабільно виконувати оборонні контракти та підтримувати виробництво озброєння.

Слідкуйте за нами у Telegram

Image
Оперативні новини та разбори: Україна, світ, війна
Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити