Ми домовились з німецькою стороною знаходити рішення, як повернути всіх українців якомога швидше - Шмигаль

За словами прем’єр-міністра, Україна також уже обговорила технічні деталі повернення з урядом Німеччини

Прем'єр України Денис Шмигаль
Прем'єр України Денис Шмигаль

Прем'єр України Денис Шмигаль сподівається, що всі українці, які виїхали до Німеччини під час війни, повернуться в Україну. Вже зроблені перші кроки в цьому напрямку. Про це 12 грудня повідомляє РБК-Україна з посиланням на Welt.

Так, за словами прем’єр-міністра, уряд "абсолютно зацікавлений у поверненні в нашу країну всіх українців, які виїхали в перші дні війни або після неї". 

"Всім українським біженцям раді в Україні, під час або після цієї війни, ми чекаємо на цих людей", - сказав Шмигаль.

За його словами, Україна також уже обговорила технічні деталі повернення з урядом Німеччини.

"Ми домовилися з німецькою стороною та нашим новим міністром національної єдності працювати разом і знаходити рішення, як ми можемо повернути всіх українців якомога швидше", - додав голова українського уряду.

11 грудня глава Кабміну Денис Шмигаль разом з урядовою командою відправився до Берліну. Прем'єр мав зустрічі з федеральним канцлером Олафом Шольцом, віце-канцлером Робертом Габеком та брав участь в Українсько-німецькому бізнес-форумі.

Для повернення українців на батьківщину створили онлайн-платформу

Для повернення на батьківщину українці можуть скористатися зручною інформаційною платформою. Її розробила громадська організація «Повертайся додому». Мета — допомогти людям отримати достовірну й актуальну інформацію з усіх питань, які стосуються повернення в Україну.

“Бажано планувати повернення в Україну завчасно. Це допоможе прийняти усвідомлене, зважене та обґрунтоване рішення щодо остаточного повернення. Водночас повернення на короткий період для підтримки зв’язків з родиною та друзями, перевірки безпекової ситуації, а також оцінки умов, можливостей та перспектив допоможе сформувати основу для остаточного повернення у майбутньому”, - пишуть автори платформи.

Платформа складається із таких розділів: 

  • Алгоритм дій. Тут викладено інформацію, яку необхідно знати перед від’їздом в Україну. Наприклад, що про ваші наміри повернутися слід повідомити уповноважені органи приймаючої країни. Також про те, який маршрут, транспорт обрати тощо. 
  • Можливості. У цьому розділі можна дізнатися про можливі варіанти підтримки — як з боку неурядових організацій, так і з боку держави. Зокрема, розміщено інформацію про те, як зареєструвати статус ВПО, де отримати юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу тощо. Крім того, опубліковані матеріали про урядові програми підтримки щодо житла, підприємництва і працевлаштування.
  • Контакти. Тут розміщені контакти уповноважених органів влади, різних організацій, а також державних онлайн-сервісів і послуг.

Докладніше ознайомитись із платформою можна через телеграм-бот.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube