Мене не впізнає додаток "Дія": що робити

Читать на русском

Як зробити фотосканування обличчя якісним і оформити електронний підпис

Читать на русском
Мене не впізнає додаток "Дія": що робити
Окрім звернень в службу підтримки, існує декілька способів верифікувати себе

Як зробити фотосканування обличчя якісним і оформити електронний підпис

Користувачам "Дія" часто потрібно сканувати своє обличчя для верифікації – під час реєстрації на платформі або підпису документів. Декому це вдається миттєво, а декому доводиться доволі довго крутити головою перед камерою. В "Дія" дали кілька порад, як сканувати обличчя якісно і швидко або використати аналог цієї процедури – електронний підпис. 

Це було особливо актуально під час масовоїх вакцинації від COVID-19 і отримання цифрової довідки. Згодом розробники “Дія” додали ще одну функцію, яка неможлива без сканування обличчя. Це підпис документів онлайн, що дозволяє не зустрічатись з людиною віч -на-віч, зберігти час та не витрачати його на бюрократію. Достатньо просто навести екран на себе і кліпнути очима. Це один із варіантів отримання електронного підпису. 

В обох випадках лишається однакова проблема, з якою іноді стикаються користувачі – програма не впізнає людину. 

Як зробити фото

Якщо ви маєте закордонний або ID-паспорт, авторизуйтесь у застосунку “Дія”. Далі зайдіть в “Меню” і оберіть функцію “Дія. Підпис”. Підтвердіть особу через фото. Що дозволить заощадити час і не крутити 15 хвилин головою перед смартфоном? В “Дія” дали кілька порад. Слід:

  • прибрати аксесуари з обличчя
  • тримати камеру телефона ближче до обличчя
  • вибрати місце з гарним освітленням
  • сканувати на однотонному фоні
  • тримати телефон на рівні обличчя, а не знизу.

Після підтвердження особи створіть п’ятизначний код для “Дія. Підпис”. Вас попросять повторити його. Запам’ятайте код. Підпис готовий до використання. 

Розділ "Меню" та функція "Дія. Підпис"
Розділ "Меню" та функція "Дія. Підпис"
Верифікація за допомогою фото
Верифікація за допомогою фото
Придумайте код
Придумайте код
Ваш підпис готовий
Ваш підпис готовий

Цифровий підпис

Ще один варіант підписати документи, зареєструватись на державних порталах тощо. Підпис може зберігатись у вигляді MobileID, підпису на ID-картці, підпису на “токені” чи захищеному носії (та ж флешка). Для того, щоб отримати його, слід звернутись до центру сертифікації ключей (перелік центрів – тут) з заповненною реєстраційною формою, паспортом та індивідуальним кодом. Після отримання файлового ключа) підписувати документи можна за його допомогою тутВ разі проблем фахівці “Дія” радять звертатись в службу підтримки support@the digital.gov.ua. 

“Якщо ви звернетесь до Інформаційно-довідкового департаменту Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України, Приватбанку ви зможете отримати кваліфікований електронний підпис безкоштовно. Інші надавачі довірчих послуг оформлюють електронний підпис відповідно до власних тарифів”, - уточнюють на сайті “Дія”. 

Раніше ми писали про історію клієнта Ощадбанка, який знімав готівку в банкоматі ПриватБанка і не отримав її. Також читайте, чому ПриватБанк заблокував swift-переказ відправника.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.