«Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з більшим насильством».
Гурт представив нову версію пісні "Разные", яка тепер звучить українською та в іншому аранжуванні. Увідео можна побачити кадри, зняті шанувальниками гурту.
Ситуація неоднозначна, але банк мав для цього підстави
На сайті відгуків про фінансові установи чоловік поскаржився на те, що відправлений ним swift-переказ було заблоковано ПриватБанком. В службі підтримки банку йому повідомили, що зробили це на підставі постанови правління НБУ “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану”. Яке саме положення постанови і чому застосував банк при цьому?
За словами відправника переказу, він проживає в країні ЄС та має посвідку на постійне проживання. Переказ був зроблений з європейського банку на рахунок в ПриватБанку. Однак той його заблокував.
“Для здійснення переказу я надав всі необхідні документи, у тому числі – копію посвідки на постійне проживання. Але це не допомогло. Виявилось, що у реквізитах відправника була помилка: в графі “адреса” замість країни ЄС, в якій я проживаю, значилося – “росія”. Банк, з якого робився переказ, виправив реквізити, та надіслав коригування”, – розповів чоловік.
Однак після цього йому знову повідомили, що переказ заблокований.
“На підставі Постанови НБУ від 24.02.2022 № 18 повністю закрито можливість здійснювати операції, учасником яких є юридична або фізична особа, яка має місцезнаходження (зареєстрована/постійно проживає) в Російській Федерації або в Республіці Білорусь. А за наданими банку документами виявлено, що відправник – резидент РФ”, – пояснили свої дії в ПриватБанку.
Такий висновок банківські співробітники зробили з того, що серед надісланих до банку документів була копія російського паспорту відправника.
У перший же день широкомасштабного вторгнення росії в Україну правління Національного банку України видало постанову № 18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану”.
Відповідно до пункту 17 цього документу забороняється здійснювати будь-які валютні операції:
Аргументуючи свою позицію, чоловік зауважує, що swift-переказ робив у євро, а не в російських чи білоруських рублях. Крім того, він не проживає в росії і не є резидентом рф. Натомість давно і постійно проживає в країні ЄС.
Тож, переконаний він, переказ не підпадає під дію постанови № 18. Але у банку відмовляються його розблокувати. “Під час останньої розмові із службою підтримки ПриватБанку мені сказали, що крім постанови в банку є внутрішня політика фінансової установи. Я так розумію, своєю політикою вони і керуються”, – зауважив відправник.
Насправді, ситуація неоднозначна. В тексті постанови, дійсно, не міститься чітка заборона на здійснення валютних операцій людьми, які є володарями російського паспорту. “Хіба посвідка на постійне проживання не є доказом, що відправник проживає у країні ЄС і є резидентом країни ЄС, а не росії? Як можна мати дозвіл на постійне проживання у ЄС і бути одночасно резидентом росії?”, – обурюється чоловік.
З іншого боку, як написав один з учасників обговорення в коментарі під повідомленням невдоволеного клієнта: “А хто, по-вашому, тоді відправник? Паспорт російський – значить, росіянин. Отримає документ європейської країни та позбавиться громадянства росії, тоді зовсім інше питання”.
У відповідь “європеєць з російським паспортом” повідомив, що він вирішив перевірити, що скажуть інші українські банки про таку ситуацію. Чи будуть блокувати переказ? “Їхня підтримка сказала, що не бачить підстав для блокування swift-переказу, тому відправник може робити переказ через їхній банк”, – написав чоловік, не уточнюючи при цьому, про який саме банк йдеться.
Раніше Інформатор повідомляв, як переказувати гроші на ПриватБанк за кордоном з мінімальними втратами
Ольга Чорна