Майже третина українців зараз живе у бідності через вторгнення Росії – Світовий банк

Війна з Росією затягується, число українців, які живуть за межею бідності, досягло третини

Бідність та війна
Через війну 9 млн українців з 32 млн населення живуть у злиднях

Через вторгнення в Україну російських терористів кількість українців, які живуть у бідності, зросла на 1,8 млн осіб. Це означає, що 29% населення України зараз перебувають на межі бідності. Цифра буде тільки зростати, оскільки російська навала продовжує руйнувати українську економіку.

Про це пише інформаційне агентство Reuters, яке посилається на звіт Світового банку. Зазначається, що ситуація була б значно гіршою, якби Україна не отримала від партнерів значної фінансової підтримки. За ці гроші вона може платити пенсії та зарплати співробітникам бюджетної сфери.

"Якби міжнародні партнери, особливо США, не накопичували ресурси, спеціально пристосовані до цих соціальних видатків, тоді бідних було б на три мільйони більше", – сказав виданню Аруп Банерджі, регіональний директор Світового банку у Східній Європі.

Згідно з даними СБ, у 2023 році 9 млн українців жили у бідності при загальній приблизній чисельності населення в Україні у 32 мільйони. Через війну приблизно 1/5 дорослих втратили роботу. Чверть опитаних українців не мали достатньо грошей на придбання продуктів харчування, і це попри те, що економічне зростання відновилося, а інфляція значно сповільнилася.

Тим часом у Світовому банку кажуть, що український уряд зміг зробити дуже багато, маючи вкрай обмежені ресурси. До 92% медичних закладів працюють попри російські атаки. 89% дітей віком від 6 до 18 років навчаються, оскільки школи та педагоги працюють. У 2023 році 97% пенсій та 85% соціальних виплат були видані вчасно, що допомогло запобігти зростанню бідності. Українські чиновники виконали величезну роботу, керуючи економікою за таких обставин, визнав Аруп Банерджі.

"Не може бути економічного процвітання чи економічного зростання без фізичної безпеки... Але я ніколи не бачив уряду, який зробив би так багато, використовуючи так мало", – додав він.

Гроші від партнерів

Фінансування від союзників грає важливу роль у можливості України забезпечувати нормальне життя у воюючій країни. Рекордне фінансування країна отримала у березні.

У рамках механізму Ukraine Facility, Європейська комісія переказала Україні перший транш макрофінансової допомоги. 20 березня був здійснений платіж у розмірі 4,5 мільярда євро. Другий транш, на суму 1,5 мільярда євро, очікується у квітні. Всього, за цією програмою наша держава отримає від ЄС 50 млрд євро.

А 21 березня лідери Євросоюзу під час зустрічі у Брюсселі погодилися, що потрібно виділяти більше грошей на фінансування озброєння для України. Водночас вони не можуть домовитися, як саме це зробити. Вони хочуть підштовхнути Європейський інвестиційний банк до більшої гнучкості у політиці кредитування оборонних компаній, яку зараз називають надто ризикованою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube