Майже мільйон гривень за великі літери: як чоловік судився з Ощадбанком

У квітні 2023 року суддя Печерського районного суду Києва вирішувала, чи могли великі літери в банківській угоді заважати чоловікові знімати гроші в банкоматі

Ощадбанк
Клієнт оголосив війну великим літерам

У вересні 2021 року чоловік поскаржився до суду на Ощадбанк, що «в договорі на банківське обслуговування та банківській карті його ім`я, по-батькові та прізвище зазначено великими літерами». За це він хотів отримати 900 тисяч гривень компенсації.

В паспорті, довідці про внесення відомостей до єдиного державного демографічного реєстру та пенсійному посвідченні ПІБ чоловіка теж були записані з великої літери. Проте ці документи його влаштовували, а от у банківській угоді чомусь викликали «душевний та фізичний біль» та нашкодили діловому статусу. 

Чоловік вважав це порушенням Конституції України, Цивільного кодексу України та норм Римського права.

«Такі порушення вказують на те, що (чоловік) не є вільною людиною, крім того наносить йому величезну моральну шкоду, яка полягає у завдані душевного та фізичного болю і, відповідно, шкодить діловому статусу позивача, так як він був арбітражним керуючим та мав 59 справ у суді», - йдеться у матеріалах справах з сайту судового реєстру.

Щоб це виправити, ображений клієнт звернувся до суду.

Що було у суді

Чоловік просив, щоб банк виготовив для нього нову картку з правильним розміром літер в його імені та прізвищі. Також він розраховував отримати 900 тисяч гривень компенсації (150 мінімальних заробітних плат на вересень 2021 року. Це 150Х6000=900 тисяч). 

В Ощадбанку бачили всяке і не здивувалися, коли отримали цей позов. Там заперечили та нагадали, що до них чоловік приніс свій паспорт, довідку про внесення відомостей до єдиного державного демографічного реєстру та пенсійне посвідчення з великими літерами у прізвищі та по-батькові. В Ощаді зазначили, що чомусь проти цих документів чоловік до суду не звертався.

До того ж великі літери не завадили користуватися банківськими послугами до січня 2021 року, коли картку закрили. Весь цей час чоловік знімав кошти та використовував кредитний ліміт та не звертався до банку, щоб виправити "неподобство".

Що вирішила суддя

Під час засідання з’ясувалося, що у листопаді 2016 року чоловік прийшов до запорізької філії Ощадбанку, щоб відкрити рахунок. У січні 2017-го угоду уклали в новій редакції й того ж дня на картку встановили кредитний ліміт.

В останнє на рахунок переказували гроші у травні 2018 року, а закрили картку у січні 2021 року. За цей час чоловік до банку з вимогами змінити розмір літер не звертався.

«Не надано належних доказів, що зазначенні його ПІБ на картці чи договорі великими буквами призвело до обмеження його прав чи неможливості користування банківськими послугами», - зазначила суддя.

В Ощаді пояснили, що скопіювали великі літери з даних паспорту та пенсійного посвідчення.

«(Чоловік) не оскаржував і не оскаржує правомірність вказаних документів, і він не ставить під сумнів свої права у зв`язку з формою написання свого прізвища, імені, по батькові на вказаних документах», - відповіли у банку.

Суддя не зрозуміла, яким чином написання прізвища, імені, по-батькові на договорі чи картці порушує, чи обмежує права чоловіка.

«Як вбачається із укладених (чоловіком) та банком документів, та копією платіжної банківської карти, банком не допущено будь-яких помилок чи перекручення імені фізичної особи, також не встановлено спричинення моральної шкоди», - встановив суд.

Тому у квітні 2023 року суддя Печерського районного суду Києва Тетяна Остапчук вирішила, що гроші від Ощадбанку чоловік не отримає.

Інформатор писав, що шахраї вкрали дивіденди з рахунку в Ощадбанку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube