"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Лише за 2023-й демонтували понад 300 монументів радянської влади
Львівська область стала першою в Україні, де повністю завершили процес декомунізації. У Лопатинській громаді демонтували останній радянський пам’ятник. Це символізує кінець епохи радянщини в регіоні. Упродовж 2023 року на Львівщині знесли 312 радянських пам'ятників.
Про завершення процесу декомунізації оголосив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький у своєму офіційному Telegram-каналі. Він відзначив, що демонтаж пам'ятників відбувся без використання коштів обласного бюджету.
Зі свого боку, ініціативу проявили місцеві жителі кому набридли монументи радянської влади. Козицький привітав місцевих мешканців з тим, що вони стали справжнім прикладом для інших областей. Він відзначив, що за прикладом Львівщини в інших регіонах вже створюють робочі групи з декомунізації при своїх військових адміністраціях.
У самому Львові очищення від радянських пам'яток відбулося у декілька етапів. Перший розпочався у перші роки незалежності, коли у 1990 році демонтували пам’ятник Володимиру Леніну. Він знаходився перед оперним театром та був зведений у 1952 році. Подивитись на демонтаж радянського ідоту прийшло подивитись 50 тисяч львів'ян. У 1992 році знесли пам’ятник радянському письменнику та публіцисту Ярославу Галану з площі Петрушевича. Його звели у 1972 році,
Не менш символічним стало усунення у 1992 році пам’ятника радянському письменнику та публіцисту Ярославу Галану з площі Петрушевича. Він був зведений у 1972 році. На початку 1990-х демонтували пам’ятник танкістам, який стояв на Личаківській. Його відкрили у 1945 році в пам’ять про танкістів, які загинули в боротьбі з німцями за Львів.
На початку 1990-х років у центрі Львова (сьогодні Площа Ангелів) демонтували пам’ятний знак "Борцям за владу рад". Його відкрили у 1980 році. У 1993 році у Львові стало ще на один пам’ятник радянському діячу менше. Тоді демонтували пам’ятник розвіднику Ніколаю Кузнєцову. Його встановили у 1962 році, на стику вулиць Франка та Свенціцького.
У 2016 році з площі Маланюка забрали пам’ятник радянському публіцисту Степану Тудору. Його передали до Львівської галереї мистецтв. У 2017 році демонтували пам’ятник Юрію Великановичу - вихідцю з Львівщини, комуністу, який воював у Громадянській війні в Іспанії. У 2021 році демонтували і передали до музею "Територія Терору" радянську зірку з Марсового поля. Це збільшена копія радянського ордена за участь у Другій світовій війні. Сьогодні вона є символом тоталітарного режиму.
У середині листопада 2023 року з вулиці Саксаганського демонтували барельєф, присвячений пролетарям-революціонерам. Його встановили на честь демонстрації львівських робітників у квітні 1936 року. Більшість радянських монументів передали музею "Територія Терору". Тепер там декілька десятків експонатів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.