Для українців без тимчасового захисту стає обов'язковим отримання спеціального дозволу на працю в Литві
Українці, які не мають статусу тимчасового захисту, більше не зможуть легко знайти роботу в Литві. З вересня громадяни України без тимчасового захисту зможуть працювати в Литві тільки після отримання посвідки на проживання. Нові правила не торкнуться українців, які отримали тимчасовий захист у Литві.
Про це повідомляє LRT. Видання зазначає, що саме 1 вересня закінчується термін дії деяких пільг, пов'язаних з працевлаштуванням іноземців, які не можуть повернутися в Україну.
Раніше іноземці, які не могли повернутися в Україну і не мали права на тимчасовий захист, звільнялися від обов'язку отримувати дозвіл на працевлаштування, якщо вони відповідали встановленим критеріям.
Таким умовам відповідали:
З 1 вересня цей пільговий період закінчується для всіх цих випадків, окрім висококваліфікованих працівників.
Це означає, що іноземець, який не має права на тимчасовий захист, але не може повернутися в Україну через військові дії, та який подав заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання на підставі роботи або з гуманітарних підстав, матиме право працювати з дати отримання посвідки, а не з дати подачі заяви.
Нововведення не зачеплять українців, які отримали тимчасовий захист в ЄС та мають електронні посвідки на проживання у Литві. Для них процедура працевлаштування залишається максимально спрощеною і не змінюється. Як і раніше, новоприбулі біженці можуть працевлаштуватися, як тільки подадуть до Департаменту міграції заяву на отримання посвідки на тимчасове проживання на підставі тимчасового захисту.
Литва — країна, яка з початку повномасштабної війни прийняла на свою територію чимало біженців з України. Уряд Литви надає біженцям тимчасовий захист, а також дозволяє укладати договори співпраці та працевлаштуватися без знання мови. А також відкрити власний бізнес.
Одразу після прибуття в країну та отримання тимчасового захисту, українці можуть розпочинати роботу або самозайняту діяльність відповідно до чинного законодавства. Зазначимо, що працевлаштуватися можна одразу на основі біометричного паспорта, не чекаючи отримання посвідки на проживання чи інших документів.
Актуальна інформація для українців, які шукають роботу в Литві:
Українці в Литві можуть не тільки звернутися за пошуком роботи до місцевою Служби зайнятості, а й підтвердити свою кваліфікацію, отриману в іншій країні, або перекваліфікуватися на іншу спеціальність. Для тих, хто бажає навчатися чи перекваліфікуватися, потрібно звернутися до Служби зайнятості за місцем перебування та обрати програму навчання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.