Як українцям шукати роботу в Литві: інструкція

Читать на русском

Українці, які прибули в Литву звільняються від вимоги володіння державною мовою для працевлаштування на трирічний термін

Читать на русском
Литва, робота
Одразу після прибуття в Литву і отримання тимчасового захисту, українці можуть розпочинати роботу

Українці, які прибули в Литву звільняються від вимоги володіння державною мовою для працевлаштування на трирічний термін

Литва — країна, яка з початку повномасштабної війни прийняла на свою територію чимало біженців з України. Уряд Литви надає біженцям тимчасовий захист, а також дозволяє укладати договори співпраці і працевлаштуватися без знання мови. А також відкрити власний бізнес.

Одразу після прибуття в країну і отримання тимчасового захисту, українці можуть розпочинати роботу або самозайняту діяльність у відповідності до чинного законодавства. Зазначимо, що працевлаштуватися можна одразу на основі біометричного паспорта, не чекаючи отримання посвідки на проживання чи інших документів.

Актуальна інформація для українців, які шукають роботу в Литві:

  • портал Служби зайнятості;
  • номери телефонів Служби зайнятості - +370 661 10885 та 1883;
  • електронна пошта Служби зайнятості - info@uzt.lt.

Українці в Литві  можуть не тільки звернутися за пошуком роботи до місцевою Служби зайнятості, а й підтвердити свою кваліфікацію, отриману в іншій країні, або перекваліфікуватися на іншу спеціальність. Для тих, хто бажає навчатися чи перекваліфікуватися, потрібно звернутися до Служби зайнятості за місцем перебування та обрати програму навчання.

Якщо біженець має професію, однак не має диплома європейського зразка, можна взяти участь у програмі з оцінки компетентностей. Аби підтвердити компетенцію, потрібно звернутися до роботодавця, який зможе ухвалити рішення щодо придатності до праці. Роботодавець спільно з Центром оцінки якості навчання (SKVC) проведе заходи щодо оцінки професійних навичок, видасть відповідне заключення і зможе взяти на роботу. Однак якщопосада вимагає особливу ліцензію чи дозвіл (терапевти, стоматологи, юристи тощо), оцінку кваліфікації буде проводити саме Центр оцінки якості навчання (SKVC).

Також біженці з України в Литві можуть вести власний бізнес. Для цього потрібно зареєструватися як самозайнята особа. Реєстрацію самозайнятих осіб веде Державна податкова інспекція (Valstybinė mokesčių inspekcija — VMI). Туди треба звернутися з документами, що підтверджують особистість, і заявою на відкриття бізнесу (форму надає установа). Після перевірки документів людина отримує свідоцтво підприємця та реєструє індивідуальну діяльність.

Українкам з педагогічною освітою допоможуть влаштуватися на роботу у Польщі

Проєкт «Працюй за освітою, працюй в освіті» спрямований на допомогу українкам, які мають педагогічну або психологічну освіту та безробітні або працюють учителями, вихователями, шкільними психологами чи медсестрами, які хочуть обіймати відповідні посади у Польщі.

Проєкт допоможе українкам:

  • нострифікувати диплом;
  • отримати сертифікат про знання польської мови;
  • пройти підготовчі курси;
  • підвищити кваліфікацію;
  • працевлаштуватися у польський навчальний заклад на посади за рівнем кваліфікації.

Зазначається, що буде надана допомога у підготовці до співбесіди та проходженні всіх етапів відбору. Кожного фахівця буде супроводжувати менеджер від подачі заявки до кінцевого працевлаштування до обраного навчального закладу у Польщі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.