Страви з молодої картоплі рятують від головного болю та підвищують лібідо. Поради лікарів та дієтологів
Молодою вважається картопля, яку збирають, як правило, через два тижні після закінчення цвітіння, до повного дозрівання. Відрізнити її від “старої” досить легко і просто. У молодих плодів шкіра тоненька, напівпрозора і дуже ніжна. Вона з легкістю відстає, навіть при натисканні на неї пальцями. Єдиний недолік цього чудового овочу в тому, що він є сезонним продуктом. А сезон цей, на жаль, триває зовсім недовго. Традиційно в Україні це кінець весни, початок літа, але все залежить від погоди. Наразі прилавки повні молодою картоплею, проте ціни ще кусаються. У середньому зараз за кілограм просять 50 грн. Але ціни падають.
Користь молодої картоплі помітили ще селяни середньовічної Франції — вони викопували коренеплоди до остаточного дозрівання, зауваживши, що після їх вживання відчувається прилив енергії, що не дивно, враховуючи кількість аскорбінової кислоти в складі.
Молода картопля, як і всі свіжі овочі, багата на біофлавоноїди. У ній містяться вітаміни A, B1, B2, B5, B6, C, E, K, ніацин, холін, фолієва кислота. У молодій картоплі вітаміну С втричі більше, ніж в тій, що пережила зиму.
У молодій картоплі мало простих цукрів, практично немає жирів і зовсім немає холестерину, зате є корисні для травлення органічні кислоти і клітковина. Також у її складі є найсильніші антиоксиданти, які продовжують молодість і здоров'я, перешкоджають розвитку пухлин, захищають судини і зміцнюють стінки клітин.
Молода картопля є корисним продуктом для тих, хто намагається дотримуватися системи збалансованого здорового харчування. Більш того, в молодій картоплі міститься мінімальна кількість калорій, в зв'язку з чим, вона може успішно застосовуватися в дієтичному харчуванні.
Вживання молодої картоплі в їжу корисне, тому що:
З допомогою соку картоплі можна лікувати мігрень — в ньому міститься ацетилхолін, що знижує тиск. Зовнішнє застосування картоплі чинить знеболювальну і пом’якшувальну дію, картопляний сік є антисептиком і сприяє загоєнню ушкоджень шкіряного покриву.
Раніше Інформатор повідомляв, як правильно заморозити полуницю, щоб зберегти корисні властивості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.