В Україні дорожчає борщовий набір та хліб, полуниця - дешевшає: які ціни на популярні продукти в магазинах

Читать на русском

Наразі стабільні ціни в Україні - на буряк та цукор

Читать на русском
Ціни на продукти
Поточна ціна борщового набору становить 31 грн за одну порцію

Наразі стабільні ціни в Україні - на буряк та цукор

Ціни на популярні продукти в українських в магазинах та ринках продовжують змінюватися. Так, полуниця, яку ще нещодавно продавали за "захмарними" цінами, подешевшала більш ніж вдвічі. Водночас дорожчають овочі, хліб та м'ясо. Яка ситуація з цінами на інші продукти, читайте в матеріалі Інформатора.

В яку ціну обійдеться борщ?

Фахівці з моніторингу цін кажуть, що звична для кожної родини страва тільки в травні подорожчала на 57 копійок. Про це йдеться в матеріалі ZN.UA. За розрахунками, поточна ціна борщового набору становить 31 грн за одну порцію, в яку входить м’ясо, картопля, капуста, морква та буряк. Що цікаво, половина цієї суми припадає на овочі, інша половина - на 100 грамів свинини.

Станом на кінець травня ціни в торговельних мережах на ріпчасту цибулю старого врожаю становили 59,9 грн/кг. Ціна моркви підросла до 57 грн/кг. Білокачанна капуста додала в ціні 83,5%, а з початку червня зросла ще на 15% - до 27 грн/кг в середньому по країні.

Ціна на картоплю - відносно стабільна, хоча знайти якісну майже нереально. Молоду бульбу (імпортну та вітчизняну) пропонують по 50-130 грн за кілограм. Єдиний, хто впевнено тримається, - буряк: цей овоч коштує 7-8 грн за кіло практично скрізь починаючи з листопада 2022 року.

Ситуація з м’ясом менш оптимістична

Високі темпи здорожчання м'яса пояснюють обмеженими можливостями виробництва. Свиней в Україні - вже менш як 5 млн голів. За даними Мінагрополітики, поголів’я свиней станом на початок травня скоротилося на 7% проти відповідного періоду 2022-го.

Попередні роки баланс попиту-пропозиції трохи вирівнював імпорт, однак на тлі підвищення світових цін імпорт ослаб. Після того як ціни в Європі виросли, продавати за межі ЄС уже невигідно. Якщо минулого року Україна завезла майже 47 тисяч тонн свинини та 31 тисячу тонн сала, то за чотири місяці поточного року - 3,5 тисячі тонн свинини (приблизно у 4,5 раза менше) і 8,5 тисяч тонн сала.

Ціни на свинину продовжують збільшуватися. У квітні середня ціна трималася на рівні 182 грн/кг, хоча ще в березні не перевищувала 167,65 грн/кг. А навесні минулого року свинина в магазинах продавалася по 130-132 грн/кг.

Експерти не виключають подальшого зростання цін на свинину по країні до 200 грн/кг. Приблизно така ж ситуація складається з готовими м’ясними та ковбасними виробами. Птиця, яка завжди вважалася доступною, теж піднялася у ціні. Тепер прийдеться віддавати по 88 грн/кг за курячі тушки.

Що з цінами на яйця?

Ситуація з цінами на яйця в Україні незрозуміла. В одному з київських магазинів на ціннику - 60 грн за десяток, в іншому - 25 грн. Причому яйця відрізнялися не лише ціною, а й розміром. Що цікаво, ціни зовсім не залежать від розміру. Так, вага яйця, яке коштує 2,5 грн, становить 72 грами, а яйця по 6 грн/шт. - 54 грами.

Полуниця почала дешевшати

Як тільки на ринках з'явилася перша полуниця, то купувати ягоди по 200 грн за кілограм пересічний українець не дуже поспішав. На початку червня ціна вже опустилася до 65-70 грн.

Хліб дорожчає

Дорожчає потихеньку хліб. Пшеничний з борошна першого ґатунку продається в середньому по 34,8 грн/кг (у травні 2022-го - 30,64 грн/кг). Найдорожчі хліб та хлібобулочні вироби в Києві, на Одещині, Миколаївщині, Полтавщині.

На які продукти стабільні ціни?

Радують око ціни на олію. В багатьох супермаркетах акції. Замість звичних 60-70 грн за пляшку майорить 45-50 грн. Також спокійні наразі ціни на цукор.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.