“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Курс долара встановлений на рівні 36,56 гривні
На п'ятницю, 14 квітня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Вартість євро зупинилася на рівні 40,26 гривні.
Про це свідчать дані на сайті регулятора. Євро виріс у ціні на 32 копійки.
Гривня на готівковому ринку стрімко укріплюється. Але ситуація може змінитися. Доктор економічних наук, професор Київського національного університету імені Шевченка Андрій Длігач розповів, що буде з курсом валют через нові зобов’язання України перед МВФ.
"З валютою все буде добре. Переважна більшість вимог МВФ збігається з вимогами експертного середовища щодо антикорупції, щодо фінансової системи і її стабільності. Питання в тому, що це має відбутися миттєво. Програма розширеного фінансування передбачає поступові зміни, які мають відбутися в українській економіці з приватизацією і валютним курсом. На валютний курс впливає в меншому ступені МВФ, хоча позитивно впливає, звичайно, надходження грошей до золотовалютних українських резервів. Основне — в Україні мало гривні, а багато доларів. Ми отримуємо єврову, доларову допомогу. Аграрії продають власні долари для того, щоб за гривні закуповувати на внутрішньому ринку необхідне насіння, захист для рослин, техніку. Тому витрати відповідно несуть в гривнях. Через це курс гривні посилюється, гривня потрібна бізнесу, громадянам", - сказав Длігач.
З його слів, дефіциту долара, як раніше, вже немає. Цього року він втримається в діапазоні до 42 гривень.
"При чому є позитивні сценарії, за яких гривня може укріплюватися і триматися на рівні 37-38 гривень. Я є оптимістом з тієї причини, що обсягу допомоги ми будемо отримувати все більше. Це лише самий початок, буде більше грантів та інших видів допомоги. Резерви Національного банку зростають, вони зараз найбільші від 2011 року. Відповідно у нас є можливість втримати цей курс. Більш того — ми зменшили закупівлі та імпорт енергоносіїв. Це теж знижує тиск на гривню. Нам всім варто менше турбуватися про курс. Він, звісно, важливий. Звісно, майте заощадження і у валюті, і в гривні", - додав Длігач.
Нагадаємо, Нацбанк перейшов на СЕП нового покоління. Крім того, ПриватБанк та Monobank підвищили ставки по депозитах.
Також Інформатор писав, чи варто очікувати в Україні банкрутство низки банків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.