Фінансовий експерт розповів, що буде з доларом наступного тижня

У березні гривня тримається завдяки допомозі західних партнерів, але вже з наступного тижня курс долара може трохи "хитатися"

пункт обміну валют
Офіційний курс долара, ймовірно, не перетне позначку у 39 грн, але в обмінниках іноземна валюта може здорожчати

В Україні з 20 по 26 березня прогнозують невеликі коливання курсу долара приблизно в 0,2-0,3 грн. Однак готівковий курс не перетне позначку в 38-39 грн. В обмінних пунктах наступного тижня долар можуть продавати трохи дорожче або ж за такою ціною, що й зараз.  Але в цілому ситуація з курсом долара залишається стабільною.

Про це в коментарі OBOZREVATEL розповів Герман Марченко, директор департаменту АТ "Комінбанк" .

За його словами, курсову стабільність забезпечують фінансова допомога західних країн, незмінність облікової ставки та офіційного курсу валют і пожвавлення економіки. Але війна вносить свої корективи у розвиток економіки, тому стабільність курсу дається важко. 

"У період з 20 по 26 березня готівковий курс долара залишиться в межах 38-39 грн з незначними коливаннями. Вони не вплинуть на усталені курсові тренди. При цьому різниця між курсом купівлі та продажу валюти в обмінних пунктах становитиме до 0,2 грн за 1 долар, що є додатковим аргументом на користь валютної стабільності", - цитує видання експерта. 

Скільки коштує долар

Станом на ранок 19 березня, українські банки виставили готівковий курс долара на середньому рівні 38,35 - 38,86 грн (купівля/продаж). На такому рівні курс був і 18 березня. На чорному ринку вартість американської валюти змінилася – але лише в купівлю: зросла на 1 коп до 38,75 грн. Продаж залишилася ж на колишньому рівні - 38,86 грн. 

На думку експертів, дешевшати долар у найближчі кілька місяців не буде, але те, що гривня тримається - добрий знак. За даними НБУ, станом на 1 лютого 2023 року міжнародні резерви України становили 29 921,8 млн дол. США. У січні вони зросли на 5% завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що компенсували чистий продаж валюти Національним банком для покриття різниці між попитом і пропозицією на валютному ринку України. 

Раніше Інформатор пояснював, чому гривні вдалося зміцніти і чи може це тривати довго.  Також ми писали, якою буде інфляція і як вона впливає на зарплату та гаманець українця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube