Чи варто очікувати в Україні банкротства низки банків: думки експертів

Деякі банки можуть піти з ринку, але в цілому банківська система України стабільна

Чи варто очікувати в Україні банкротства низки банків: думки експертів
Частина банків показала збитки в 2022 році. Фото: Інформатор

Російська агресія руйнує економіку України. А загальноекономічні проблеми не можуть не відбиватись на банківській системі. Чого очікувати українцям у березні? Чи варто очікувати низки банкротств банків? Про це Інформатор запитав у експертів. 

Голова правління ConcordBank Юрій Задоя зазначає, НБУ посилює вимоги щодо резервування залишків. Не всі банки можуть перебудуватись і повністю виконувати вже з 10 березня усі відповідні нормативи. 

“Крім того, частина банків показала збитки за 2022 рік. У них є час на вирішення питання з капіталом, у тому числі шляхом фінансової підтримки від акціонерів. Але фінансові стратегії таких банків вимагають перегляду, що теж контролює регулятор. Якщо ці банки не вирішать свої поточні проблеми і не переглянуть стратегії роботи на 2023-2024 рік - вони можуть піти з ринку”, - сказав Юрій Задоя.

До речі, ConcordBank завершив рік із прибутком, що доводить важливість стратегічних бачень топ-менеджменту і здатність приймати швидкі рішення, яких вимагав увесь цей рік.

Член ради Ліги аудиторів України Михайло Крапивко вважає, що попри те, що кілька українських бінків можуть втратити ліцензії, загалом банківська система України стабільна. Адже більша частини банківського обігу проходить через державні банки, які не підпадають під ліквідацію.

Що про це кажуть в НБУ

За даними НБУ, прибуток українських банків за січень 2023 року склав 14,7 млрд грн чистого прибутку, що у 2,1 раза більше, ніж за аналогічний період минулого року (7,1 млрд грн). Доходи банків зросли на 55% порівняно з результатом січня 2022 року і становили 38,7 млрд грн, витрати – на 35% до 24,0 млрд грн. 

  • Попри бойові дії та ракетні обстріли, обсяг гривневих коштів населення в банках за 2022 рік збільшився на 18,8%, а коштів бізнесу – на 11,9%.
  • Незважаючи на значні відрахування в резерви, банківський сектор отримав 24,7 млрд грн прибутку за результатами 2022 року.
  • Норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу банків майже вдвічі перевищує мінімальне значення (19,7% проти 10%).

Як раніше повідомляв Інформатор, Національний банк України оприлюднив рейтинг найбільш прибуткових та збиткових банків України у вересні. Так, найбільш збитковим банком з січня по вересень 2022 року став державний Укрексімбанк (-7,9 млрд грн). Найбільш прибутковим за цей період виявився державний ПриватБанк (13,8 млрд грн).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube