Курс біткоїна та війна в Україні: російські гроші можуть впливати на вартість криптовалют - експерти

Читать на русском

Падіння курсу біткоїна на початку війни, як і його стрімке зростання у лютому 2024 року, може пояснюватися діями росії - торгівлею в обхід санкцій, закупівлями озброєнь та електроніки військового призначення, та фінансуванням протестів у Європі

Читать на русском
Росія фінансує війни криптогаманцями найманців по всьому світу
Рф вміло користується криптобіржами у геополітичних конфліктах

Падіння курсу біткоїна на початку війни, як і його стрімке зростання у лютому 2024 року, може пояснюватися діями росії - торгівлею в обхід санкцій, закупівлями озброєнь та електроніки військового призначення, та фінансуванням протестів у Європі

Криптовалютні технології вже не перший рік мають серйозний вплив на геополітичну ситуацію у всьому світі, недаремно ще на початку повномасштабного вторгнення рф в Україну The Washington Post назвало цю війну "першою криптовалютною". У ході війни зміна курсу віртуальної валюти так само може впливати на обидві сторони війни – рф і Україну. Зважаючи на те, що днями вартість Bitcoin вперше за два роки перетнула позначку в понад 60 тисяч доларів, Інформатор дізнався про те, як саме блокчейн-технології використовуються на тлі ескалації конфлікту.

Зокрема, ми запитали у експертів, чи є якась закономірність між коливанням курсу криптовалюти та порядком справ в рф і чи не свідчить це про підготовку до ескалації з боку країни-агресорки. Адже ні для кого не секрет, що російська криптобіржа обслуговує злочинні угруповання і обходить в такий спосіб світові санкції. Якщо порівнювати вміння рф балансувати у безмежному океані криптовалюти і отримувати з цього зиск, то Україна в останні роки тільки починає впроваджувати криптовалюту задля забезпечення фінансових і військових потреб, бо у нас досі на законодавчому рівні не узгоджені деякі питання віртуальних активів.

Українські експерти дійсно проводять прямі паралелі між політикою рф, її військовою активністю та спробою розкачати курс біткоїна. Так, на думку криптоінвестора Максима Голосного, за зростанням курсу біткоїна може стояти росія. Вона може бути зацікавленою і активно скуповувати актив, який дозволяє їй обходити санкції. Це і призводить до зростання курсу.

"Є така версія і вона має право на життя, що курс біткоїна зростає завдяки тому, що саме гроші з російської федерації накачують крипторинок для того, щоб використовувати криптовалюту для обходу санкцій. Тобто для того, щоб біткоїн або якась інша криптовалюта зростала, її має хтось купувати, заливати реальні фіатні гроші ["фіатні" означає "формально визнані" гроші, мова, наприклад, про долар, євро чи гривню]", - пояснює Голосний.

Другий момент, який так само може свідчити про те, що рф може вкладатись в криптовалюту і використовувати зростаючий курс біткоїну для реалізації своїх геополітичних амбіцій, це те, що біткоїном зручно розраховуватись в Даркнеті ("темна мережа", по факту, надбудова над мережею Інтернет, доступ до якої можливий лише через певне програмне забезпечення та налаштування, з використанням нестандартних комунікаційних протоколів, що не індексується пошуковими системами та здебільшого використовується для кримінальних операцій). Тобто, теоретично росіяни можуть фінансувати свої терористичні дії, сплачувати різні протестні акції по всьому світу.

"Даркнет дозволяє фінансувати в тому числі заворушення, купляти зброю на чорному ринку, в принципі, ці механізмі в світі вже відпрацьовані. Якщо російські рублі або долари буде доволі важко перенаправити в Придністров’є напряму, то розрахуватися криптовалютою набагато простіше, збережеться конфіденційність. Буде максимально неможливо встановити як кінцевого власника криптогаманця (на рахунок якого заходять кошти), так і того, хто платить", - пояснює Голосний.

Висновок у тому, що курс біткоїна знижуватиметься, коли росія постане перед загрозою дефолту, гіперінфляції чи надмірного виведення активів з криптогаманців. Звісно, якщо теорія про росийский вплив вірна. Проте є ще одне підтвердження цієї теорії. 

Біткоїн, курс якого досягнув історичного максимуму в листопаді 2021 року (майже 70 тис. долл.), почав знижатися на новинах про ймовірну війну в Україні, а після початку війни впав до 28 000 долл. (у травні 2022, на новинах про невдачу російської армії), потім ще раз - до 16400 долл. (восени, на новинах про мобілізацію в росії). Це могла спричинити масована втеча росіян за кордон - вони тікали від мобілізації. Зокрема виїзджав середній клас, багато представників якого є власниками криптовалюти. Вони продавали біткоїни, щоб розрахуватися за житло, влаштуватися на новому місці. Це могло вплинути на курс біткоїна та інших криптовалют. 

Не менш цікавий приклад. Дослідники аналітичної компанії Elliptic у 2021 році виявили, що країна активно використовує майнінг біткоїнів для обходу торгових ембарго.

Чи продовжиться ріст біткоїна 

Як передає видання Bloomberg, 27 лютого біткоїн піднявся до 57 тисяч доларів вперше з кінця 2021 року. Зазначається, що серед причин такого зростання також попит інвесторів через біржові фонди. Крім того, серед важливих факторів експерти відмічають покупки криптовалюти компанією MicroStrategy Inc.

Експерти підкреслили, що з початку 2024 року ціна біткоїна зросла на 32%. Раніше експерти компанії Finder представили нове дослідження. Зазначається, що протягом 2024 року біткоїн може досягти нового рекорду. Аналітики переконані, що перша криптовалюта здатна дійти до позначки 88 тисяч доларів. При цьому наприкінці 2024 року, вважають експерти, біткоїн коштуватиме близько 77 тисяч доларів. 

Українці можуть фінансово допомогати ЗСУ через такі криптогаманці (дані Держспецзв’язку):

  • BTC: 357a3So9CbsNfBBgFYACGvxxS6tMaDoa1P
  • ETH and USDT (erc20): 0x165CD37b4C644C2921454429E7F9358d18A45e14
  • TRX and USDT (trc20): TEFccmfQ38cZS1DTZVhsxKVDckA8Y6VfCy
  • DOT: 1x8aa2N2Ar9SQweJv9vsuZn3WYDHu7gMQu1RePjZuBe33Hv
  • SOL: 66pJhhESDjdeBBDdkKmxYYd7q6GUggYPWjxpMKNX39KV

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.