Вартість біткоїну перевищила 39 тисяч доларів вперше за півтора роки

Станом на зараз криптовалюта коштує понад 39 550 доларів

Вартість біткоїну
Це - абсолютний рекорд з травня 2022 року

Вартість BitCoin рекордно зросла. Наразі ця криптовалюта коштує понад 39 550 доларів за одну одиницю. Це є рекордом з травня 2022 року.

Про це повідомляє сервіс CoinMarketCap. Аналітики запевняють, що це ще геть не остаточна межа потенційного зростання. Отже, станом на зараз вартість біткоїна упевнено перевищила позначку в 39 тисяч доларів. Вона наразі коливається між 39 550 та 39 600. 

Востаннє криптовалюта торгувалася на цьому рівні у травні 2022 року. Тобто, наразі біткоїн поновив рекорд за останні півтора роки. Зараз ця валюта зростає приблизно на 4,9% за тиждень.

Вслід за ним зростають й інші криптовалюти. Так, вартість Ethereum - криптовалюти номер два у світі, зросла за тиждень на 3,6% до 2,1 тисяч доларів за одиницю.

"На думку опитаних експертів, зміцнення курсів криптовалюти останнім часом пов'язане з оптимізмом інвесторів щодо уповільнення темпів зростання інфляції в США та можливим зниженням ключової ставки ФРС. Підтримують позитивну динаміку і майбутні зміни у регулюванні галузі", - зазначають профільні видання.

Вартість біткоїну станом на 20:30 3 грудня
Вартість біткоїну станом на 20:30 3 грудня

Біткоїн - що це таке та звідки він взявся

Біткоїн - це перша та найвідоміша у світі криптовалюта, або ж "цифрова валюта". Вона була вперше застосована у 2009 році. Бум популярності даної валюти прийшовся на середину та другу половину десятих.

Фактично, біткоїн представляє собою децентралізовану електронну платіжну систему з умовною одиницею грошей - цим самим біткоїном. BitCoin не має централізованого управління та емітентів. Транзакції з цифровим підписом між двома адресами передаються до всіх вузлів мережі peer-to-peer, а самі дані про переміщення біткоїнів зберігаються у дубльованій базі даних. 

Досі невідомо, хто саме створив цю криптовалюту. Формальним творцем є Сатосі Накамато. Це, вочевидь, псевдонім людини або групи людей, яка написала перші протоколи майбутньої цифрової валюти. Реальна ж особистість творця біткоїну невідома широкому загалу й дотепер. 

Варто зауважити, що цифрові активи не мають державних регуляторів, вони не підкріплені золотом, іншою валютою або будь-яким цінним металом. Вартість визначається затребуваністю серед користувачів. Простіше кажучи, криптоактив коштуватиме стільки, скільки за нього готова запропонувати аудиторія - ось чому курси біткоїну постійно скачуть, вимірюючись не просто тисячами, а подекуди й десятками тисяч доларів різниці. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube