Кулеба приїхав до Китаю на переговори, щоб запобігти "конкуренції мирних планів" (відео)

Глава МЗС України розповів, про що домовлятиметься з китайськими чиновниками під час свого триденного візиту

Дмитро Кулеба, Китай, Пекин
Кулеба зізнався, що два дні добирався до Китаю, "але воно того варте"

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прибув до Китаю. На порядку денному розмова про мир в Україні. Кулеба зізнався, що до Китаю добирався два дні, дорога довга, "але воно того варте". Тому що мир в Україні - мета, гідна будь-яких зусиль.

Про це Кулеба повідомив у Facebook 23 липня. Голова МЗС зазначив, що це перший візит міністра закордонних справ України до Китаю з початку війни і перший повноцінний двосторонній візит з 2012 року. Він анонсував, що очікуються детальні та розлогі переговори, у центрі уваги буде питання миру в Україні.

"Будемо говорити, будемо шукати точки дотику. Нам потрібно уникнути "конкуренції мирних планів". Нам потрібно рухатися до справедливого сталого миру і Китай може відіграти у цьому важливу роль", - сказав міністр.

Візит голови МЗС України до Китаю заплановано на 23-25 липня. Поїздка відбувається на запрошення міністра закордонних справ КНР Ван Ї. З ким ще, крім нього, проведе переговори Кулеба, поки що невідомо.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2970

Нагадаємо, Китай проігнорував Саміт миру України, який відбувся у Швейцарії в червні. У США заявили, що це рішення Пекіна показує, що Китай обрав сторону у війні. У КНР заявляли, що країна має власний план припинення війни в Україні (цей план враховує більшою мірою інтереси РФ, ніж України), і вони готові працювати над припиненням війни на основі власної ініціативи.

Як Китай допомагає РФ у війні проти України

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у липні заявив, що Китай став "вирішальним сусідом" у війні Росії проти України. Він наголосив, що Пекін надає значну підтримку РФ у вигляді обладнання подвійного використання, мікроелектроніки та інших інструментів, які використовуються для виробництва ракет, бомб, літаків та іншої зброї, якою Росія обстрілює Україну. У червні Столтенберг заявляв, що Китай повинен заплатити за підтримку Кремля.

У травні міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що американська та британська розвідки мають докази того, що Китай готує надання Росії летальної допомоги для використання у війні проти України. Водночас очільник британського Міноборони не надав доказів на підтримку свого твердження.

На співпрацю РФ та Китаю відреагував і президент США Джо Байден. Він заявив, що європейські союзники готові скоротити інвестиції в Китай, якщо він і далі підтримуватиме Росію.

Нагадаємо, на Заході занепокоєні посиленням створеного Росією та Китаєм блоку. А у США обіцяють Китаю більше санкцій за експорт товарів подвійного призначення до РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube