Отримання ЗСУ ракет ATACMS робить Крим винятково уразливим для ударів
ЗСУ отримали ракети ATACMS дальністю 300 кілометрів. Це робить тимчасово окупований Крим винятково вразливим для українських ударів. Наразі півострів стає небезпечним для військ РФ місцем.
Україна намагається зробити так, аби Крим став для диктатора РФ Володимира Путіна "пасивом, а не активом". Про це пише видання The Economist.
Журналісти заявляють, що поки що президент США Джо Байден не давав згоди на ураження цілей в Росії. Про те, чого могла б досягти Україна, якби їй більше не довелося "воювати зі зв'язаною за спиною рукою", свідчить ефективність її кампанії в Криму.
Екскомандувач військами США в Європи Бен Ходжес каже так: українці "систематично працюють над тим, щоб зробити Україну непридатною для проживання російських військ". Путін вклав дуже великі гроші у Крим та його інфраструктуру - а зараз вона під загрозою.
Видання пише, що Крим - слабке місце Росії. Адже його дуже складно захищати. Тож тиск на півострів - це тиск на Путіна, аби домогтися поступок у майбутньому. Опитані журналістами експерти кажуть, що Крим сьогодні - життєво важливий актив для Росії. Але при цьому він дуже вразливий.
"Україна намагається зробити так, щоб Крим став для Путіна пасивом, а не активом. Мета полягає в тому, щоб ізолювати півострів, "задушити" його як логістичний центр − і, таким чином, відтіснити російські повітряні і морські сили від півдня України", - пише The Economist.
Окрім цього, журналісти нагадають, як ефективно українські ракети та БПЛА виводять з ладу Чорноморський флот. "Колись грізний", сьогодні він небоєздатний вже наполовину. Решту флоту Росія була змушена передислокувати з Севастополя до порту Новоросійська, розташованого більш ніж за 300 кілометрів на материковій частині Росії.
"Зараз Україна використовує смертоносну комбінацію ATACMS і все більш досконалих безпілотників, щоб систематично послаблювати російську протиповітряну оборону в Криму, вражати авіабази, з яких вилітають російські перехоплювачі, і завдавати ударів по критично важливих логістичних і економічних об'єктах... Зосередженість на виведенні з ладу російської мережі протиповітряної оборони може бути також частиною підготовки до неминучого прибуття перших партій винищувачів F-16 з Європи", − резюмується в матеріалі The Economist.
Нагадаємо, що ЗСУ продовжують систематично бити по військових об'єктах на тимчасово окупованому півострові. Для цього, зокрема, використовуються і західні ракети. Однак на відміну від окупанта, Україна не гатить по цивільних цілях. Зокрема, нещодавно Сили оборони знищили в Криму російську радіолокаційну станцію (РЛС) вартістю в сто мільйонів доларів. Ця РЛС контролювала ділянку фронту в 380 кілометрів. Вона забезпечувала захист ворожих обʼєктів на території Криму.
Раніше ми писали, що ЗСУ вдарили по порту "Кавказ" на півострові. Вже є супутникові знімки, які це доводять.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.