Кремль намагається представити економічну ситуацію стабільною, хоча реальні показники, такі як інфляція, значно вищі за офіційні дані
Російська влада здійснює спеціальну інформаційну кампанію з метою мінімізувати зовнішнє і внутрішнє розуміння економічних наслідків війни в Україні. Зокрема через заяви високопосадовців, Кремль намагається приховати реальний рівень інфляції та економічних проблем, що виникли через тривалу війну. Правитель РФ намагається представити економічну ситуацію стабільною, хоча реальні показники, такі як інфляція, значно зросли.
Згідно з новим звітом Інституту вивчення війни (ISW) кампанія РФ щодо наслідків війни орієнтована на спробу приховати негативні ефекти війни для економіки Росії від міжнародної та внутрішньої аудиторії. За даними аналітиків, прем’єр-міністр Росії Михайло Мішустін зустрівся з президентом Путіним 7 лютого для обговорення стану російської економіки. Мішустін заявив, що ВВП країни зріс на 4,1% у 2024 році, переважно завдяки розширенню оборонної промисловості після початку війни.
Однак реальна інфляція в Росії значно вища за офіційну статистику і наближається до 20%, що не було зазначено в офіційних заявах. Замість цього, Путін та Мішустін намагалися представити економіку Росії як стабільну, попри важливі проблеми, такі як підвищення процентної ставки до 21% та вичерпання коштів з національного добробуту для фінансування війни.
Згідно з прогнозами, ліквідність Фонду національного добробуту може вичерпатися до осені 2025 року. Також відомо, що нафта є основним джерелом доходу для Росії, і попри санкції на газ, Євросоюз продовжує закуповувати нафту з Росії.
Одною з перших заяв Дональда Трампа під час інавгурації стало оголошення "надзвичайного стану" в американській енергетиці та обіцянки збільшити видобуток нафти в США. Цих заяв вже у січні було достатньо щоб переламати висхідний тренд на нафтовому ринку та змусити еталонні марки нафти подешевшати після кількатижневого зростання. Це зумовило зниження гуртових цін на бензин та дизель, та зупинило здорожчання цих видів палива для більшості мереж АЗС. Автогаз також почав дешевшати в гурті, хоча зберігає потенціал до зростання на АЗС.
Президент США також вважає, що якщо знизити ціни на нафту, Росія змушена буде закінчити війну через брак грошей. На його думку, зниження цін позбавить російський режим надприбутків та змусить РФ припинити війну в Україні. Також він зазначив, що його зусилля з припинення війни "перебувають у процесі". Він також Трамп заявляв, що буде вимагати від ОПЕК та Саудівської Аравії знизити ціни на нафту.
Вже у лютому світові ринки (в тому числі і ринок нафти - ред.) обвалилися після рішення адміністрації президента США Дональда Трампа запровадити мита на товари з Мексики та Канади, й додаткові 10% мита на імпорт з Китаю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.