Глава Кремля сподівається, що Росія зможе пересилити підтримку України з боку Заходу, змусити її залишитися сам-на-сам із ворогом і продиктувати свої умови ослабленій та покинутій державі
Російський правитель Володимир Путін продовжує демонструвати як своїй внутрішній аудиторії, так і світовій спільноті, що не зацікавлений у мирі, якщо не будуть виконані всі його вимоги, і залишається налаштованим на повну капітуляцію України. Ймовірно, Путін використовує своє інтерв'ю з Павлом Зарубіним на російському державному телебаченні, щоб сигналізувати російському суспільству, що Росія найближчим часом не братиме участі у мирних переговорах, а війна навряд чи закінчиться найближчим часом. Це також послання певній групі російської еліти, яка бажає закінчення війни. Путін прагне змусити мовчати тих, хто ставить під сумнів його плани щодо термінів завершення війни та її вирішення.
Про те, що найближчим часом Путін не піде на мирні переговори про завершення війни, йдеться у новому аналізі Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики зазначають, що Путін та інші представники Кремля неодноразово заявляли, що готові вести переговори щодо України зі США чи іншими посередниками, проте досі не виявили жодної готовності до переговорів з Україною.
"Путін не поступається своїми вимогами, які включають усунення Зеленського та його уряду з подальшим встановленням проросійського режиму, знищення української армії, позбавлення України здатності захищатися від майбутньої російської агресії та забезпечення постійної заборони на вступ України до НАТО",- йдеться в аналізі.
Путін намагається використати указ 2022 року як прикриття, щоб приховати своє небажання вести переговори, а також сіє розбрат між Україною та її західними союзниками. Він привертає увагу до цього указу, щоб створити напруженість між Україною, США та іншими західними країнами і перенести акцент у дискусіях щодо переговорів на нібито проблеми в позиції України, відволікаючи увагу від його власного прагнення затягувати й уникати мирних домовленостей. Путін сподівається, що Росія зможе пересилити підтримку України з боку Заходу, змусити її залишитися сам-на-сам із ворогом і продиктувати свої умови ослабленій та покинутій Україні.
Захід має демонструвати непохитну відданість підтримці й озброєнню України, щоб змусити Путіна переглянути свої плани. Продовження військової підтримки України, яка дозволить їй протистояти російській агресії зараз і в майбутньому, є найкращою стратегією Заходу для примусу Путіна до переговорів і отримання від нього поступок, необхідних для забезпечення миру, вигідного для США, Європи та України.
Під час інтерв'ю Путін також намагався представити себе рівним Трампу, наголошуючи на своїй ідеї, що Росія є великою державою-наступницею СРСР. Путін зазначив, що Росія має спільні інтереси зі США, особливо щодо глобальної економіки, та припустив, що він і Трамп могли б проводити "спокійні, прагматичні" переговори, натякаючи на можливість обходити прямі переговори з Україною. Ці заяви підсилюють його переконання, що війна в Україні — це лише частина ширшого конфлікту між Росією та Заходом, який можуть вирішити лише великі держави.
Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак наголосив, що Путін намагається домовлятися "про долю Європи без Європи" та "про Україну без України". Путін відверто ігнорує суверенітет України, прагнучи мінімізувати або повністю виключити її роль у переговорах щодо її ж майбутнього, одночасно намагаючись послабити НАТО і підняти статус Росії як глобальної держави.
Путін також висловив занепокоєння з приводу впливу зниження цін на нафту на стабільність свого режиму та здатність продовжувати війну. 23 січня Трамп заявив, що нинішні ціни на нафту "достатньо високі", щоб Росія могла продовжувати свою військову кампанію, і закликав країни ОПЕК знизити ціни на нафту, щоб зменшити спроможність Росії вести війну. У відповідь Путін 24 січня заявив, що надто високі ціни шкодять як США, так і Росії. Він також наголосив, що занадто низькі ціни підривають інвестиції в енергетичні компанії.
Зниження цін на нафту могло б зменшити доходи російського бюджету, дестабілізувати режим і зменшити економічний вплив Росії на світовій арені. Путін акцентує на необхідності збереження цін заради інтересів своєї еліти, зокрема тих, хто пов’язаний із енергетичним сектором. Цей акцент контрастує з ширшим підходом США, які орієнтуються на інтереси загального населення й бізнесу, що виграють від низьких цін на енергоносії.
Кремль прагне відновити інформаційну кампанію, спрямовану на те, щоб відвернути США та інші західні країни від подальшої військової допомоги Україні. Секретар Ради безпеки РФ Сергій Шойгу заявив у своєму інтерв'ю, що Захід зазнав невдачі у зміні ходу війни в Україні, незважаючи на значну фінансову підтримку.
Обраний президент США Дональд Трамп планує провести розмову з російським правителем Володимиром Путіним. Він вже доручив своїм помічникам організувати її. Очікується, що розмова відбудеться найближчими днями після його інавгурації 20 січня. Також Трамп хоче особистої зустрічі з кремлівським лідером.
Ймовірний мирний план обраного президента США Дональда Трампа міститиме всього два ключові положення. За першим з них питання вступу України до НАТО знімається з порядку денного взагалі. За другим — бойові дії в Україні перейдуть у заморожений стан по тій лінії фронту, яка існуватиме на момент перемовин. У Києві такий план припинення вогню вважають поганим, або за The Telegraph - навіть катастрофічним. Де-факто він жодним чином не зупиняє російську агресію, а також ніяк не передбачає відновлення суверенітету України.