Криптовалюти, євро, акції США, нафта обвалились після рішень Трампа

Ринок криптовалют обвалився на 20-30%: біткоїн впав до $91 441,89, а ефір – до $2494,33

Президент США Дональд Трамп
Президент США Дональд Трамп

Світові ринки обвалилися після рішення адміністрації президента США Дональда Трампа запровадити мита на товари з Мексики та Канади, й додаткові 10% мита на імпорт з Китаю. Про це пишуть The Wall Street Journal та Bloomberg. Євро відреагувало на обіцянки Трампа, що тарифи на товари з ЄС «обовʼязково будуть введені». 

Курс валют на сьогодні

Image Дізнайтесь актуальну інформацію станом на 03.02.2025
Валюта
Покупка
Продаж
usd
41.73
41.73
eur
43.32
43.32
Всі новини про гроші
  • Nasdaq Composite впав на 2,8%, S&P 500 – на 2,1%. Акції Тайваню втратили понад 5%, Токіо і Сеула – близько 3%.
  • Фʼючерси на нафту Brent зросли в ціні на 67 центів або на 0,9%. Сировина торгується на рівні $76,3 за барель. Тоді як американська нафта WTI подорожчала на $1,36 або 1,9%, до $73,89 за барель.
  • Долар США зростає через очікування інфляційного тиску та високі процентні ставки в США. Канадський долар впав на 1,4% до $1,473 – мінімум із 2003 року. Мексиканський песо знизився на 2% до $21,15. 

Євро впало до найнижчого рівня за останні два роки, втративши близько 1%. Європейська валюта падає через побоювання, що орієнтовані на експорт ЄС постраждають від митних тарифів США, та очікування, що ЄЦБ знижуватиме відсоткові ставки більш агресивно, ніж ФРС. 

Обвал криптовалют

Ринок криптовалют обвалився на 20-30%: біткоїн впав до $91 441,89, а ефір – до $2494,33. Основна причина – торговельна війна США з Канадою, Мексикою та Китаєм після введення мит у 25% і 10%. Про це пише Reuters. Така вартість криптовалют є найнижчою з вересня минулого року. Основною причиною стрімкого падіння криптовалют став новий виток торговельної війни, розв’язаної адміністрацією Дональда Трампа.

Актуальний курс кріптовалют

Image
BINANCE COIN (BNB)
563.87
DOGECOIN (DOGE)
0.24
THETA (THETA)
1.34
LITECOIN (LTC)
94.4
BITCOIN (BTC)
94259.56

Крипторинок чутливо реагує на макроекономічні події, особливо коли вони несуть загрозу стабільності світової економіки. Як зазначає Кріс Вестон, керівник досліджень Pepperstone, криптовалюти стали своєрідним "індикатором ризиків", оскільки вони торгуються 24/7 і першими реагують на глобальні зміни.

Популярні криптовалюти

Image
BINANCE COIN (BNB)
563.87
DOGECOIN (DOGE)
0.24
LITECOIN (LTC)
94.4
THETA (THETA)
1.34


Обвал цін також пов’язують з розчаруванням інвесторів у крипто-політиці Трампа. Під час передвиборчої кампанії він обіцяв зробити США "криптостолицею світу", створив спеціальну робочу групу для розробки нових правил щодо цифрових активів і навіть розглядав можливість формування національного криптовалютного резерву. Однак, поки що реальних дій, які б сприяли розвитку крипторинку, немає.

На думку аналітиків, ситуація на крипторинку залишатиметься нестабільною, поки зберігається напруженість у світовій економіці. Основні фактори, які впливатимуть на подальший рух цін:

  • реакція США на відповідні заходи Канади, Мексики та Китаю;
  • розвиток регуляторної політики щодо криптовалют у США;
  • наступні кроки Федеральної резервної системи (ФРС) у грошово-кредитній політиці.

У короткостроковій перспективі крипторинок може залишатися під тиском. Однак у разі стабілізації ситуації біткойн та інші цифрові активи можуть швидко відновитися. 

Що сталося

Трамп пов’язав торговельні обмеження із боротьбою з нелегальною міграцією та наркотрафіком, заявивши, що мита залишатимуться, доки Канада та Мексика не зупинять потоки фентанілу та нелегальних мігрантів.

Мексика відкинула звинувачення США та запропонувала створити спільну робочу групу. Канада посилила контроль на кордоні, закупивши вертольоти та дрони.
Експерти попереджають, що довгострокові наслідки тарифів можуть підірвати десятиліття економічної інтеграції Північної Америки. Автомобільна галузь із взаємопов’язаними ланцюгами поставок зазнає серйозних збоїв, що загрожує мільйонам робочих місць у США, Канаді та Мексиці.

Канада та Мексика готують відповідь. Канадський прем’єр Джастін Трюдо анонсував 25% мита на американські товари загальною вартістю $105 млрд, включно з алкоголем, автомобілями, сільгосппродукцією та сталлю. Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум планує «карусельні» тарифи для створення невизначеності серед американських експортерів. 

Ескалація протекціонізму з боку адміністрації Трампа стала наймасштабнішою за майже століття, впливаючи на інфляцію, геополітику та економіку, говорять експерти. Трамп планує переговори з Канадою та Мексикою до набрання митами чинності 4 лютого.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube