"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Вони закликають РФ припинити розпалювання конфлікту в Україні
Країни "Великої сімки" засудили дії Росії в окупованому Криму і на Донбасі. Вони закликають РФ припинити розпалювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, а також намагатися узаконити окупацію Криму.
Про це йдеться у спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції та Японії, опублікованому на сайті МЗС Сполученого Королівства, передає Інформатор.
Пряма мова: "Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, США і Високий представник Європейського Союзу, єдині в нашому засудженні триваючих дій Росії з підриву суверенітету України.
Сьогодні, через сім років після незаконною анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
у Статуті ООН, Гельсінському Заключному акті та Паризькій хартії чітко сформульовані основні принципи поваги територіальної цілісності будь-якої держави і заборони будь-якого застосування сили для зміни кордонів. Застосовуючи силу проти територіальної цілісності України, Росія явно порушила міжнародне право і ці принципи.
Ми безумовно засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Спроби Росії узаконити його не визнаються і не будуть визнані. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, надати доступ міжнародним спостерігачам і негайно звільнити всіх несправедливо затриманих. Ми в принципі вітаємо ініціативу України зі створення Міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму.
Ми також рішуче виступаємо проти триваючої дестабілізації Росією ситуації в Україні, особливо через дії Росії в певних районах Донецької і Луганської областей, ігноруючи зобов'язання, взяті нею відповідно до Мінських угод. Повне виконання Мінських угод - це шлях до миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником.
Ми вітаємо підтвердження дотримання режиму припинення вогню, виконаного 27 липня минулого року, що дозволило значно знизити рівень насильства в зоні конфлікту. Однак конфлікт продовжує забирати життя і наносити серйозної шкоди критично важливій інфраструктурі. Ми шкодуємо про нещодавню ескалацію з боку підтримуваних Росією збройних формувань на лінії зіткнення. Ми закликаємо Російську Федерацію припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, які вона підтримує на сході України, а також шляхом надання російського громадянства сотням тисяч українських громадян, а замість цього забезпечити, щоб нещодавно вжиті кроки України, спрямовані на поліпшення життя людей по обидві сторони від лінії зіткнення, були взаємними.
Ми високо оцінюємо невтомні зусилля Франції та Німеччини в рамках нормандського формату з дипломатичного шляху врегулювання конфлікту і підтверджуємо нашу готовність надавати подальшу підтримку цим зусиллям. Ми закликаємо всі сторони повністю виконувати Мінські угоди і підкреслюємо відповідальність Росії за конструктивну участь в Нормандські форматі і Тристоронній контактній групі з метою досягнення справедливого і міцного політичного врегулювання конфлікту.
"Велика сімка" як і раніше повністю віддана здійсненню санкцій і буде продовжувати підтримувати Україну в її незалежності, суверенітеті і територіальної цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Крим - це Україна".
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики «ДНР» дозволили своїм бандформуванням відкривати «попереджуючий» вогонь по українських позиціях.Фактично це вихід з режиму припинення вогню, який був досягнутий 27 липня 2020 року. Пізніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук сказав, що заяву бойовиків про «упереджувальний» вогні можна розцінювати як вихід Росії з режиму припинення вогню і загрозу зриву виконання мінських домовленостей.
Відзначимо, глава ОБСЄ заявила, що Україна виконала всі умови для проведення наступного нормандського саміту з лідерами Росії, Німеччини і Франції.Але Росія все ще не виконала свою частину зобов'язань.
Також Інформатор писав, що Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву російського МЗС про нібито нелегітимності Кримської платформи і марності спроб Києва повернути Крим.Україна вимагає не займатися «політичним булінгом».