Країни "Великої сімки" засудили дії Росії в Криму і на Донбасі

Читать на русском

Вони закликають РФ припинити розпалювання конфлікту в Україні

Читать на русском

Вони закликають РФ припинити розпалювання конфлікту в Україні

Країни "Великої сімки" засудили дії Росії в окупованому Криму і на Донбасі. Вони закликають РФ припинити розпалювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, а також намагатися узаконити окупацію Криму.

Про це йдеться у спільній заяві глав зовнішньополітичних відомств Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, США, Франції та Японії, опублікованому на сайті МЗС Сполученого Королівства, передає Інформатор.

Пряма мова: "Ми, міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства, США і Високий представник Європейського Союзу, єдині в нашому засудженні триваючих дій Росії з підриву суверенітету України.

Сьогодні, через сім років після незаконною анексії Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, ми підтверджуємо нашу непохитну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

у Статуті ООН, Гельсінському Заключному акті та Паризькій хартії чітко сформульовані основні принципи поваги територіальної цілісності будь-якої держави і заборони будь-якого застосування сили для зміни кордонів. Застосовуючи силу проти територіальної цілісності України, Росія явно порушила міжнародне право і ці принципи.

Ми безумовно засуджуємо тимчасову окупацію Росією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Спроби Росії узаконити його не визнаються і не будуть визнані. Ми засуджуємо порушення Росією прав людини на півострові, особливо кримських татар. Ми закликаємо Росію дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, надати доступ міжнародним спостерігачам і негайно звільнити всіх несправедливо затриманих. Ми в принципі вітаємо ініціативу України зі створення Міжнародної Кримської платформи для консолідації зусиль міжнародної спільноти щодо Криму.

Ми також рішуче виступаємо проти триваючої дестабілізації Росією ситуації в Україні, особливо через дії Росії в певних районах Донецької і Луганської областей, ігноруючи зобов'язання, взяті нею відповідно до Мінських угод. Повне виконання Мінських угод - це шлях до миру. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником.

Ми вітаємо підтвердження дотримання режиму припинення вогню, виконаного 27 липня минулого року, що дозволило значно знизити рівень насильства в зоні конфлікту. Однак конфлікт продовжує забирати життя і наносити серйозної шкоди критично важливій інфраструктурі. Ми шкодуємо про нещодавню ескалацію з боку підтримуваних Росією збройних формувань на лінії зіткнення. Ми закликаємо Російську Федерацію припинити розпалювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової підтримки збройним формуванням, які вона підтримує на сході України, а також шляхом надання російського громадянства сотням тисяч українських громадян, а замість цього забезпечити, щоб нещодавно вжиті кроки України, спрямовані на поліпшення життя людей по обидві сторони від лінії зіткнення, були взаємними.

Ми високо оцінюємо невтомні зусилля Франції та Німеччини в рамках нормандського формату з дипломатичного шляху врегулювання конфлікту і підтверджуємо нашу готовність надавати подальшу підтримку цим зусиллям. Ми закликаємо всі сторони повністю виконувати Мінські угоди і підкреслюємо відповідальність Росії за конструктивну участь в Нормандські форматі і Тристоронній контактній групі з метою досягнення справедливого і міцного політичного врегулювання конфлікту.

"Велика сімка" як і раніше повністю віддана здійсненню санкцій і буде продовжувати підтримувати Україну в її незалежності, суверенітеті і територіальної цілісності в рамках її міжнародно визнаних кордонів. Крим - це Україна".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що бойовики «ДНР» дозволили своїм бандформуванням відкривати «попереджуючий» вогонь по українських позиціях.Фактично це вихід з режиму припинення вогню, який був досягнутий 27 липня 2020 року. Пізніше глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук сказав, що заяву бойовиків про «упереджувальний» вогні можна розцінювати як вихід Росії з режиму припинення вогню і загрозу зриву виконання мінських домовленостей.

Відзначимо, глава ОБСЄ заявила, що Україна виконала всі умови для проведення наступного нормандського саміту з лідерами Росії, Німеччини і Франції.Але Росія все ще не виконала свою частину зобов'язань.

Також Інформатор писав, що Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву російського МЗС про нібито нелегітимності Кримської платформи і марності спроб Києва повернути Крим.Україна вимагає не займатися «політичним булінгом».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.