Крапля у морі: лише 25 тисяч одинадцятикласників за кордоном навчаються в українських школах

Загалом МОН фіксує 358 тисяч школярів за кордоном з-поміж 2,1 млн, що продовжують навчатися в українській системі освіти

Лише 25 тисяч старшокласників за кордоном навчаються в українських школах
Навчання за кордоном. Фото - Getty Images

Лише 25 тисяч одинадцятикласників продовжують навчання за кордоном в українській системі освіти. Це лише краплина у морі з-поміж 2,1 млн українських школярів за кордоном. Загалом в українській освіті продовжують здобувати знання 358 тисяч школярів.

Про те, що українські школярі за кордоном масово навчаються в іноземних школах, йдеться у статті видання "Дзеркало тижня". Зазначається, що українські діти масово втрачають зв'язок з рідною освітою, обираючи для навчання школи у країнах проживання.

За словами заступниці міністра освіти Надії Кузьмичової, зв'язок з українською освітою втратили 1 мільйон 742 тисячі школярів. Загалом за кордоном перебуває понад 2,1 млн школярів. В системі української освіти залишилось 358 учнів. 

Ці показники, за словами Кузьмичової, постійно зменшуються. Причин здебільшого дві: через природний вихід з української системи освіти та через рішення батьків навчати своїх дітей в іноземній школі.

У статті Оксани Онищенко "Освіта під час війни: як школи втрачають учнів, а університети — вступників" зазначається, що українські школярі, особливо старшокласники, масово приймають рішення про вступ на навчання у закордонні ВНЗ. Охочих навчатися в українських ВНЗ серед старшокласників стає дедалі менше. Зазвичай ті, хто не брав участь в українській вступній кампанії,  навчатимуться в іноземних вишах. 

Слід пам'ятати, що у багатьох країнах ЄС існує вимога щодо обов'язкового навчання дітей біженців у школах країни перебування. Приміром, виплата допомоги 800+ на дітей у Польщі напряму пов'язана із навчанням дитини у польській системі освіти. 

Українські школярі масово виїздять за кордон

Українські старшокласники масово виїжджають за кордон. Особливо це стосується хлопців-підлітків, які навчаються в 10-11 класах. Така тенденція виникла через війну в Україні - 17-річні хлопці мають ставати на військовий облік, а вже з 18 років їм заборонений виїзд з України.

Водночас в Україні скасували нагородження випускників 11 класів "золотими та срібними медалями" за високі досягнення у навчанні. Тепер використовуватимуть запис "з відзнакою". Про це йдеться у відповідному наказі Міністерства освіти і науки України № 1771. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube