Кабмін ухвалив рішення подати на розгляд Ради нацбезпеки пропозиції щодо персональних санкцій проти фігурантів корупційної справи Міндіча -бізнесменів Тимура Міндіча та Олександра Цукермана
Після пропозиції президента Володимира Зеленського застосувати санкції РНБО у справі про масштабну корупцію в енергетичній сфері, уряд під керівництвом Юлії Свириденко ініціював обмеження проти ключових фігурантів - бізнесменів Тимура Міндіча та Олександра Цукермана. Про це прем’єрка повідомила у своєму офіційному дописі:
"На позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України на підставах, визначених Законом України "Про санкції", вніс на розгляд Ради національної безпеки та оборони України пропозиції щодо застосування персональних санкцій щодо Тимура Міндіча та Олександра Цукермана".
Перед цим Свириденко заявила про кадрові рішення, ухвалені в уряді після скандалу з "енергетичною справою". А саме - відсторонення міністра юстиції Германа Галущенка з посади.
"Сьогодні вранці провели позачергове засідання Уряду. Ухвалили рішення відсторонити Германа Галущенка від виконання обовʼязків міністра юстиції. Рішенням Уряду поклали виконання обовʼязків міністра на заступницю міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмилу Сугак", - написала прем’єрка.
Запровадження санкцій проти Міндіча та Цукермана, за словами Свириденко, стане першим кроком до міжнародного переслідування підозрюваних у корупції в енергетичному секторі.
Президент Зеленський напередодні наголосив, що очікує звільнення, а не просто відсторонення керівників двох міністерств - енергетики та юстиції.
"Двоє міністрів, імена яких фігурують у матеріалах НАБУ, повинні бути звільнені. Ніхто, незалежно від посади, не стоятиме над законом", - заявив глава держави у своєму відеозверненні.
Нагадаємо, що розслідування НАБУ стосується масштабної схеми з розкрадання коштів у сфері енергетики, зокрема навколо державної компанії "Енергоатом". За даними журналістів проєкту "Схеми" (Радіо Свобода), до оборудок могли бути причетні кілька впливових бізнесменів і чиновників, серед них Тимур Міндіч, Олександр Цукерман, Ігор Миронюк, Дмитро Басов, Ігор Фурсенко, Леся Устименко та Людмила Зоріна.
Двоє фігурантів уже перебувають під вартою - суд обрав їм запобіжний захід із багатомільйонними заставами. Водночас Міндіч і Цукерман, за даними слідства, втекли за кордон напередодні обшуків, а нині перебувають у Ізраїлі. Державна прикордонна служба підтвердила, що виїзд Міндіча був законним, оскільки на момент перетину кордону обмежень щодо нього не існувало.