План передбачає, що НАТО стане головним координатором міжнародної допомоги Україні у сфері постачання зброї та підготовки військових
Міністри оборони країн НАТО схвалили "оперативний план розширення підтримки України". Він передбачає основну роль Альянсу в постачанні зброї та навчанні українських військових. Очікується, що до цих заходів залучать близько 700 військовослужбовців із країн-членів і партнерів НАТО.
Про це заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції. Згідно з планом, Північноатлантичний Альянс в майбутньому буде нести відповідальність за міжнародну координацію постачання зброї та навчальних програм для Збройних Сил України.
"НАТО здійснюватиме нагляд за підготовкою українських збройних сил на тренувальних базах в країнах Альянсу, підтримуватиме Україну через планування і координацію допомоги, керуватиме передачею і ремонтом обладнання, надаватиме підтримку довгостроковому розвитку Збройних сил України. Ці зусилля не зроблять НАТО стороною конфлікту, але вони посилять нашу підтримку України у відстоюванні її права на самооборону", – зазначив Столтенберг.
Цей план дозволить лідерам НАТО розпочати роботу на Вашингтонському саміті в липні, поставивши підтримку України на міцніший фундамент на роки вперед. Для координації допомоги Києву у Вісбадені, Німеччина, буде розміщений штаб, там вже розташована військова база США. Додатково, у східній частині Альянсу будуть організовані логістичні центри. У цих ініціативах візьмуть участь близько 700 військовослужбовців з країн-членів НАТО та партнерів.
12 червня в Брюсселі перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО, Столтенберг висловив сподівання, що всі країни-члени Альянсу будуть зобов'язані надавати допомогу Україні, особливо у вигляді зброї. Генсекретар також закликав союзників не допускати затримок у наданні військової допомоги Україні. Він наголосив, що такі паузи значно ускладнюють зусилля українців у боротьбі за свободу. Він зазначив, що сподівається, що союзники зобов’яжуться щороку надавати Україні допомогу на 40 млрд євро.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.