НАТО оновлює план військової підтримки України: у Міноборони пояснили, що це означає

Альянс буде більше залучений до управління постачаннями зброї Україні

НАТО і Рустем Умєров
НАТО оновлює план військової підтримки України

Північноатлантичний альянс планує активніше долучатися до координації військових постачань допомоги Україні у її війні проти Росії. НАТО отримає більший управлінський функціонал, що дозволить юридично діяти від імені Альянсу і унеможливить у майбутньому ситуації із ймовірними затримками допомоги ЗСУ. Новий план НАТО передовсім зосереджений на безперервності та чіткості поставок озброєння Україні.

Як повідомили в АрміяInform, детальніше про оновлений план військової підтримки НАТО розповів міністр оборони України Рустем Умєров. Він додав, що у НАТО хочуть посилити коаліції підтримки Україні, що передбачає активнішу комунікацію альянсу із країнами-партнерами України. 

"Ми спілкувалися з Єнсом Столтенбергом з цього питання. НАТО хоче залучитися, щоб посилити нашу коаліцію шляхом супроводження наших двосторонніх відносин з партнерами", — повідомив Умєров.

Умєров пояснив, що країни-учасники формату "Рамштайн" є  здебільшого країнами НАТО. Альянс хоче покращити комунікацію між союзниками України. Це стосується налагодження управлінських питань щодо постачання міжнародної технічної допомоги, питань фінансування, супроводу, логістики такої допомоги. 

"Іноді НАТО каже, що деякі країни дають зобов’язання, які невчасно приходять, і НАТО хоче закривати ці питання управлінські, щоб більше спілкуватися і мати юридичний мандат доєднатися. Щоб юридично у них була можливість телефонувати країнам від імені НАТО і питати, чи ця військова допомога, технічна, фінансова дійшла", — додав Умєров.

За словами міністра оборони, у випадку ймовірних затримок військової допомоги, НАТО хоче безпосередньо долучатися до процесу. Це дозволить військовій техніці від партнерів потрапляти в Україну вчасно. 

"Тобто вони хочуть приєднатися юридично до того, щоб супроводжувати. Такий формат розширює наші відносини, щоб ми вчасно отримували цю допомогу", — пояснив він.

Допомога НАТО та США

Протягом наступного місяця, на ювілейному саміті НАТО, який запланований на 16 липня у Вашингтоні, буде обрано нового генсека НАТО. Майже напевно, це буде прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який покидає свою посаду. Зміна караулу запланована на жовтень, коли Єнс Столтенберг залишить свою посаду через десять років. Перед від’їздом норвежець хоче зробити для України якомога більше і зараз реалізовує свій флагманський проєкт – закріплення допомоги Україні в НАТО.

На додачу до зусиль Столтенберга, президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на зміцнення оборонного потенціалу України від російської агресії та наближення України до членства в НАТО.

У підписаній Україною з США угоді зазначено, що у разі збройного нападу чи загрози такого нападу на Україну представники американської та української адміністрацій зустрінуться протягом 24 годин для обговорення відповіді на напад чи загрозу нападу та визначення, якої оборонної підтримки потребує Україна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube