Країни G7 заявили, що планують розпочати виплати до кінця 2024 року
Країни G7 ухвалили рішення виділити Україні 50 мільярдів доларів кредитів, отриманих від доходів з заморожених активів Росії. Перші виплати планується розпочати до кінця цього року. Кредитні кошти будуть розподілені через кілька каналів для підтримки фінансової, військової та іншої допомоги Україні.
Про це йдеться у заяві лідерів "Великої сімки" від 25 жовтня. Домовленості досягли за ініціативи Джорджії Мелоні.
"За ініціативи президента Ради міністрів Джорджії Мелоні лідери G7 ухвалили заяву, в якій повідомляється, що вони досягли домовленості про надання Україні кредитів на загальну суму приблизно 50 мільярдів доларів, забезпечених прибутками, отриманими від заморожених російських суверенні активи", - йдеться у заяві.
Кошти позики будуть виплачуватися через кілька каналів, що забезпечують бюджетну, військову та реконструкційну допомогу Україні, відповідно до всіх чинних законів і правових систем держав-членів G7. Гроші планують розпочати виплачувати до кінця 2024 року.
"Російська незаконна та неспровокована агресія завдала величезної шкоди народу України та світовому миру і безпеці. Ми залишатимемося рішучими у нашій підтримці України для досягнення перемоги. Росія повинна припинити свою незаконну агресивну війну та відшкодувати шкоду, завдану Україні відповідно до міжнародного права", - додали в заяві.
У червні 2024 року лідери країн Великої сімки (США, Японія, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія та Канада) ухвалили рішення надати Україні 50 мільярдів доларів, використавши для цього майбутні доходи від заморожених активів Росії.
Однак 18 жовтня угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан не дозволив коригування режиму європейських санкцій проти Росії. Це рішення необхідне для збільшення частки США у новому пакеті фінансової допомоги Україні на 50 мільярдів доларів, який погодили лідери G7 влітку.
Нагадаємо, Європарламент схвалив безпрецедентний кредит для України. Також повідомлялося, що Британія виділить майже $3 млрд кредиту Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.