Країни G7 домовилися передати Україні $50 мільярдів із заморожених активів РФ: коли ухвалять історичну угоду

Остаточні технічні деталі угоди про передачу Києву 50 мільярдів доларів будуть узгоджені після саміту 13-15 червня

50 мільярдів доларів для України
Історична угода забезпечить критичну підтримку Україні в середньостроковій перспектив

Країни "Великої сімки" домовилися схвалити передачу Україні 50 мільярдів доларів від прибутків із заморожених російських активів. Кошти підуть на підтримку оборони, економіки та відновлення України. Остаточні деталі цієї угоди будуть узгоджені після саміту G7, який проходить 13-15 червня.

Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела. Повідомляється, що після кількох місяців дискусій, у G7 (США, Франція, Велика Британія, Німеччина, Японія, Італія та Канада) домовилися, що позики надаватимуться кожною країною, а обсяг залежатиме від розміру її економіки.

"Хороші новини від G7: Ще 50 мільярдів доларів для України. Для цього ми використовуємо відсотки із заморожених активів - розумний інструмент, який демонструє Путіну нашу єдність, дуже допомагає Україні та знімає навантаження з бюджетів. Зараз ми працюємо над деталями", - підтвердив цю інформацію міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер на своїй сторінці у X (Twitter).

Bloomberg наголошує, що ці кредити для України будуть погашені за рахунок доходів від заблокованих російських активів (загальна сума - близько 280 мільярдів доларів), більшість із яких заблоковані у Європі. Кожна країна-учасниця G7 нестиме ризик наданих позик у разі, якщо прибутки від активів будуть меншими, ніж передбачалося.

Очікується, що історична угода забезпечить критичну підтримку Україні в середньостроковій перспективі, допомагаючи покрити її фінансові потреби до 2025 року та надалі. За умовами угоди, США, Європейський Союз та інші учасники нададуть Україні позики, використовуючи доходи від заморожених активів, які з часом будуть повернені. Позики будуть структуровані відповідно до внутрішніх процедур кожного учасника.

Видання зазначає, що для країн G7 цей крок є сигналом Росії, що вони готові підтримувати Україну в довгостроковій перспективі, оскільки "війна не має ознак вщухання". За оцінками, доходи від заморожених активів становлять від 3 до 5 мільярдів євро на рік. ЄС уже погодився надавати Україні прибуток двічі на рік, а ініціатива під керівництвом США передбачає підтримку незалежно від політичних змін у різних країнах.

Остаточні технічні деталі угоди будуть узгоджені після саміту 13-15 червня. Київ зможе використати допомогу для підтримки оборони, економіки та відновлення країни. Лідери G7 неодноразово заявляли, що активи залишатимуться заблокованими, доки Росія не погодиться заплатити за відновлення України.

Російські активи для України

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну країнам Заходу вдалося заблокувати понад 300 мільярдів доларів російських активів. Більшість з них знаходяться в країнах Європейського Союзу, але приблизно 5 мільярдів доларів - в США.

Україна закликає союзників передати їй заморожені російські кошти, однак поки що є згода лише на передачу прибутків від цих коштів. Йдеться про прибутки, накопичені після 15 лютого 2024 року, коли в країнах ЄС досягли згоди щодо їх використання на потреби України, зокрема на закупівлю зброї. Сума становить приблизно 3 млрд євро на рік. Проте 5 млрд євро, накопичені до цієї дати, не будуть передані.

Нещодавно міністри фінансів G7 підтримали надання Україні кредиту з прибутків від заморожених активів РФ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube