США погодилися фінансувати левову частку кредиту на $50 млрд для України, про це оголосять днями - FT

Переговори щодо кредиту прискорюються, оскільки західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця року

доларі, флаг сша, саміт G7 прапори, прапор ЄС
Очікується, що міністри фінансів G7 оголосять про структуру кредиту на 50 млрд доларів для України 25 жовтня - стане зрозумілим його розподіл між ЄС та США та іншими країнами

США готові надати Україні до 20 мільярдів доларів як частину позики G7, яка буде погашена за рахунок прибутків, отриманих від заморожених активів Росії. Це не остаточна і поки що неофіційна позиція, проте до 25 жовтня, ймовірно, структуру кредиту та частку США затвердять. Про це 20 жовтня повідомляє Financial Times, посилаючись на слова трьох анонімних осіб, знайомих із ситуацією.

Переговори щодо кредиту прискорюються, оскільки західні чиновники хочуть надати фінансування Києву до кінця року. Захід усвідомлює, що якщо Дональд Трамп переможе на виборах у США в листопаді, допомога Вашингтона Україні може бути припинена, пояснює FT.

Країни G7 продовжують багатомісячні переговори щодо структури позики в розмірі 50 мільярдів доларів, узгодженої в червні. Донедавна очікувалося, що внесок Вашингтона буде меншим, ніж спочатку планувалося (близько $15 млрд), оскільки ЄС не зміг гарантувати, що російські активи залишаться знерухомленими принаймні три роки.

Але, за даними Financial Times, офіційні особи США 17 жовтня повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму, близько 20 мільярдів доларів. За їхніми словами, це було б можливим, навіть якби ЄС не зміг переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана скасувати своє вето на розширення санкцій ЄС - умова, яку вимагає Вашингтон.

Очікується, що міністри фінансів G7, які збираються у Вашингтоні 25 жовтня на полях зустрічей МВФ і Світового банку, опублікують заяву з розподілом і структурою кредиту, повідомили двоє з джерел. Одна людина, знайома з переговорами, сказала, що остаточної угоди ще не досягнуто, і США все ще консультуються з членами Конгресу та Україною щодо того, як буде погашена позика.

Минулого тижня ЄС схвалив власний внесок у розмірі до 35 мільярдів євро в кредит G7. Більшість заморожених активів центрального банку Росії зберігається в блоці, і очікується, що вони принесуть близько 3 мільярдів євро прибутку на рік. Але ЄС повинен був би внести менше, якби США надали всі 20 мільярдів доларів.

Велика Британія, Канада та Японія мають намір надати решту кредиту в розмірі 50 мільярдів доларів. Але оскільки Угорщина наклала вето на рішення продовжити режим санкцій ЄС проти Росії, ЄС не зміг задовольнити прохання Вашингтона надати довгострокові гарантії щодо схеми погашення. Лідери ЄС на зустрічі в Брюсселі в четвер зробили останню спробу переконати Орбана відмовитися від свого права вето, але угорський лідер не поступився.

Деструктивна позиція Угорщини

Як писав Інформатор, Угорщина у жовтні повідомляла, що вирішила відкласти остаточне рішення щодо кредиту для України на суму 50 мільярдів доларів до завершення президентських виборів у США. Про це ще 8 жовтня повідомляв міністр фінансів Угорщини Міхалі Варга. Так Орбан хоче зробити великий геополітичний подарунок Дональду Трампу у разі обрання його президентом.

Після цього США підтвердили готовність надати свою частку суми в 50 млрд доларів, хоча Європейський Союз через деструктивну позицію Угорщини і не погодив гарантії максимально довгого блокування суверенних активів РФ.

Спочатку планувалося, що США та ЄС нададуть по 20 млрд доларів. 10 млрд повинні були внести Канада, Японія та Велика Британія. Але через вимоги США щодо зміни режиму санкцій та саботаж з боку Угорщини ЄС виступив з альтернативним планом зібрати для України 35 млрд євро – варіант, у якому потрібна згода більшості та де думка проросійської Угорщини нічого не варта. Саме цей фінансовий пакет допомоги Україні, який включає позику на суму до 35 мільярдів євросхвалила Європейська Рада 9 жовтня попри угорський саботаж.

50 мільярдів доларів для України

Країни "Великої сімки" узгодили передати Україні 50 мільярдів доларів з прибутку, отриманого від заморожених російських активів. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку оборони, економіки та відновлення України.

За інформацією Bloomberg, кожна країна "Великої сімки" надасть Україні позики, розмір яких залежатиме від розміру її економіки. Ця історична угода має велике значення для України, оскільки допоможе країні покрити її фінансові потреби до 2025 року та надалі. Очікується, що доходи від заблокованих активів складатимуть від трьох до п'яти мільярдів євро на рік, що значно допоможе Україні в підтримці її потреб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube