Європарламент схвалив безпрецедентний кредит для України: скільки мільярдів отримає країна

Новий кредит не має цільового призначення, що дозволяє Україні розподіляти кошти на власний розсуд

європарламент, емблема єс, прапор україни
35 мільярдів євро, схвалені Європарламентом, будуть надані Україні до кінця 2024 року та повністю виплачені до кінця 2025 року

Європарламент підтримав пропозицію Єврокомісії надати Україні кредит у розмірі до 35 млрд євро. Рішення ще має бути погоджено Радою ЄС. Макрофінансова допомога не буде привʼязана до конкретних видатків, вона дозволить забезпечити найбільш нагальні потреби, у тому числі соціальні, гуманітарні, повідомив 22 жовтня Кабінет міністрів України.

Кредит буде надано як вклад в ініціативи G7 з подальшим погашенням виключно за рахунок непередбачених доходів від заморожених російських активів. Очікується, що кошти будуть доступні Україні вже цьогоріч. Уточнюється, що кошти будуть надані до кінця 2024 року та виплачені до кінця 2025 року.

У голосуванні взяли участь 635 депутатів. З них 518 проголосувало "за", 56 – "проти" при 61 - утримався, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Запропоноване фінансування є частиною ініціативи G7 щодо механізму збільшення надходжень до бюджету України (Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine). Також було підтримано пропозицію створити Механізм кредитної співпраці з Україною (Ukraine Loan Cooperation Mechanism – ULCM), який забезпечить безповоротну форму макрофінансової допомоги.

Нагадаємо, ЄС у жовтні виступив з альтернативним планом зібрати для України 35 млрд євро. Це варіант, у якому потрібна згода більшості та де думка проросійської Угорщини, яка блокує фіндопомогу Україні, нічого не варта. Саме цей фінансовий пакет допомоги Україні, який включає позику на суму до 35 мільярдів євросхвалила Європейська Рада 9 жовтня попри угорський саботаж.

50 мільярдів доларів для України

Країни "Великої сімки" узгодили передати Україні 50 мільярдів доларів з прибутку, отриманого від заморожених російських активів. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку оборони, економіки та відновлення України.

За інформацією Bloomberg, кожна країна "Великої сімки" надасть Україні позики, розмір яких залежатиме від розміру її економіки. Ця історична угода має велике значення для України, оскільки допоможе країні покрити її фінансові потреби до 2025 року та надалі. Очікується, що доходи від заблокованих активів складатимуть від трьох до п'яти мільярдів євро на рік, що значно допоможе Україні в підтримці її потреб.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube