Контрнаступ ЗСУ: в ISW назвали умови, які дозволять захисникам провести успішні операції на фронті

В ISW вважають, що Сили оборони можуть боротися за ініціативу на полі бою та, зрештою, створити умови для проведення контрнаступу

ISW
ЗСУ успішно захищали та звільняли територію, попри всі переваги ворога

Збройні Сили України можуть створити умови для успішних контрнаступальних операцій. Зокрема, цьому сприятиме допомога західних союзників. Окрім того, російські війська починають відчувати дефіцит озброєнь і живої сили.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW). Аналітики посилаються на інтерв'ю головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського виданню The Guardian, в якому військовий сказав, що за останні два з половиною роки окупанти суттєво збільшили свої людські та матеріальні ресурси для війни.

Однак експерти наголошують, що це не свідчить про раптове збільшення присутності військових РФ в Україні, а скоріше відображають кадровий і матеріальний дефіцит самої української армії. За словами Сирського, військове командування зосереджене на розв'язанні проблем з постачанням озброєнь, щоб захиститися від затяжних наступів противника. Він додав, що ЗСУ успішно проводять оборонні операції, попри матеріальну нерівність з противником.

Втім, в ISW вважають, що в середньостроковій і довгостроковій перспективі, Росія не зможе нарощувати кількість особового складу й техніки для бойових дій. Крім того, країна-агресор вичерпує свої обмежені запаси зброї часів СРСР. Поки незрозуміло, чи зможе оборонна промисловість РФ виробляти достатню кількість техніки, щоб витримати високий рівень втрат навіть при подальшій економічній мобілізації.

"Подальша економічна мобілізація, ймовірно, буде вкрай непопулярною серед росіян, які здебільшого апатично ставляться до війни, доки вона не впливає на їхнє повсякденне життя, а зміна політики може послабити внутрішню підтримку війни", - вважають аналітики ISW.

На думку експертів, Кремлю все ж доведеться додатково мобілізувати російську економіку й оборонну промисловість. Однак заяви Сирського доводять, що Сили оборони успішно захищали та звільняли територію, попри всі переваги ворога.

"В ISW продовжують оцінювати, що Сили оборони можуть боротися за ініціативу на полі бою та, зрештою, створити умови для проведення як обмежених, так і широкомасштабних контрнаступальних операцій за умови своєчасної і належної допомоги з боку Заходу в галузі безпеки", - підсумували аналітики.

Контрнаступ ЗСУ: які прогнози

Як раніше писало видання The New York Times, до наступного року ЗСУ можуть бути не готовими розпочати масштабний контрнаступ або відвоювати великі ділянки території. Все через те, що обіцяні союзниками пакети військової допомоги надходять дуже повільно. Тому наступні шість місяців Сили оборони будуть знаходитися в обороні.

А президент України Володимир Зеленський заявляв, що у ЗСУ є 14 бригад, які не укомплектовані зброєю. Через це розмови про можливий майбутній контрнаступ України, на думку глави держави, не мають сенсу. Адже без зброї деокупувати території неможливо. Президент наголосив, що наразі Україні потрібно захистити те, що вона вже має. Готовність до контрнаступу буде, коли Україна отримає всю необхідну зброю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube