ЗСУ не готові йти в контрнаступ цього року та будуть знаходитися в обороні: в NYT пояснили, в чому справа

Надходження обіцяної допомоги на фронт триватиме тижні, якщо не місяці, і через це Сили оборони України не можуть наступати прямо зараз

Контрнаступ ЗСУ
Ситуація на полі бою суттєво змінилася за останні кілька тижнів

До наступного року Збройні сили України можуть бути не готовими розпочати масштабний контрнаступ або відвоювати великі ділянки території. Все через те, що обіцяні союзниками пакети військової допомоги надходять дуже повільно. Тому наступні шість місяців Сили оборони будуть знаходитися в обороні.

Про це пише The New York Times. Видання зазначає, що надходження на лінію фронту обіцяної на саміті НАТО допомоги зі Сполучених Штатів та країн Європи (ракет, бойових машин, боєприпасів і засобів ППО) триватиме тижні, якщо не місяці. На додачу деяку з анонсованої зброї ще не закупили або навіть не виробили.

"У багатьох випадках ви могли бачити, що ми можемо ухвалювати рішення, але, на жаль, ми не можемо ефективно постачати. Це величезне розчарування для мене особисто. Адже українці чекають, що ці товари прийдуть", - сказав президент Литви Гітанас Науседа.

Високопоставлений чиновник НАТО сказав, що ця підтримка наступного року виведе Україну на шлях, який дозволить відштовхнути Росію. А високопоставлений чиновник з оборони США сказав, що українці залишатимуться в обороні протягом наступних шести місяців, що зрештою не дозволить отримати значних переваг.

Американські офіційні особи та аналітики кажуть, що ситуація на полі бою суттєво змінилася за останні кілька тижнів, оскільки близько 61 мільярда доларів допомоги, схваленої Конгресом у травні, починає зміцнювати українську оборону. Завдяки поповненню Україна сповільнила територіальне просування Росії в Донецьку на сході та зупинила російський контрнаступ поблизу Харкова на північному сході. Але атаки Росії 8 липня підкреслила нагальну потребу України у протиповітряній обороні.

За останні два роки війна вичерпала арсенали союзників по НАТО та продемонструвала, як повільно уряди та комерційні виробники нарощували виробництво зброї. Мікаель Йоханссон, виконавчий директор Saab Group, оборонного гіганта, що базується у Швеції, сказав, що оборонна промисловість все ще чекає на більш довгострокові державні контракти, але виробники можуть співпрацювати більш тісно, ​​щоб йти в ногу з попитом.

"Чи достатньо ми робимо як галузі? Напевно, ні", - сказав Йоханссон на форумі Німецького фонду Маршалла під час саміту НАТО.

14 бригад ЗСУ не укомплектовані зброєю

В інтервʼю Bloomberg, оприлюдненому 4 липня, президент України Володимир Зеленський розповів, що у ЗСУ є 14 бригад, які не укомплектовані зброєю. Через це розмови про можливий майбутній контрнаступ України, на думку глави держави, не мають сенсу. Адже без зброї деокупувати території неможливо.

Президент наголосив, що наразі Україні потрібно захистити те, що вона вже має. Готовність до контрнаступу буде, коли Україна отримає всю необхідну зброю.

Водночас після кількох місяців гострого дефіциту боєприпасів, постачання снарядів для української армії значно покращилося. Зокрема, ліміт на використання артилерійських снарядів значно зріс. Це забезпечує українським військам перевагу на полі бою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube