Достатня сума, щоб винаймати житло: в Мінсоцполітики пояснили, як розраховували розмір виплат для ВПО

У Мінсоцполітики пояснили, як обирали розмір виплат для переселенців

Достатня сума, щоб винаймати житло: в Мінсоцполітики пояснили, як розраховували розмір виплат для ВПО
Оксана Жолнович

Вимушено переміщені особи в Україні мають право на отримання соціальних виплат від держави. Кошти надаються окремо на кожного члена родини. У Міністерстві соціальної політики пояснили, яким чином урядовці визначали розмір цієї державної допомоги для переселенців.

Про це розповіла міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович у коментарі для видання Forbes. Слід зазначити, що щомісячна виплата для Вимушено переміщеної особи становить 2 тисячі гривень. Проте якщо йдеться про дитину або особу з інвалідністю, то розмір допомоги буде більшим — 3 тисячі гривень на місяць.

Оксана Жолнович пояснила, як саме урядовці визначали розмір державної допомоги для переселенців. Вона пояснила, що враховували доход на сім'ю. Традиційно, зауважила міністерка, це родини з двома дорослими та двома дітьми. Таким чином, на цю родину виходить 10 тисяч гривень соціальних виплат на місяць. Це, за словами Оксани Жолнович, мінімально достатня сума, щоб винаймати житло.

Водночас міністерка соціальної політики України нагадує, що в нашій державі працює програма "Прихисток". Згідно з цією програмою, власникам житла, яке надається переселенцям безкоштовно (без оплати за оренду) надається компенсація за оплату комунальних послуг.

"Звісно, багатодітні сімʼї або люди з інвалідністю отримували свої виплати додатково до виплат ВПО", – зауважила Оксана Жолнович.

Як отримати компенсацію за комунальні послуги ВПО?

Програма "Прихисток" передбачає компенсацію від держави за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб із ТОТ чи зон проведення воєнних (бойових) дій. Раніше це була компенсація в розмірі 450 гривень на одну особу. Проте зараз власники житла, які безкоштовно розмістили в себе переселенців, отримують 900 гривень компенсації за кожну особу на місяць. Для отримання компенсації власники житла, які прихистили в себе переселенців, мають звернутися за місцем проживання до органів місцевого самоврядування. Важливо, що на ці виплати мають право не лише державні та комунальні підприємства, а й юридичні особи, ФОПи, релігійні організації й інші – всі, хто готовий прихистити внутрішніх переселенців.

Водночас варто підкреслити, що виплати для ВПО від держави не виплачуються після того, як особа повернулася до свого постійного місця проживання. Наприклад, нещодавно на засіданні Томаківського районного суду Дніпропетровської області ухвалили рішення, згідно з яким чоловік був повинен повернути державі 30 тисяч гривень соціальної допомоги. Як виявилося, чоловік оформив статус Вимушено переміщеної особи, що дало йому право отримувати виплати від держави. Проте вже через місяць громадянин повернувся додому. Однак він не повідомив про це соціальним службам і продовжив отримувати соціальні виплати, хоч і фактично втратив на них право, згідно з законодавством. На суді чоловік повністю визнав свою провину. Представники соціальних служб підтримали цивільний позов про повернення державі коштів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube