Куди звертатися за допомогою після виїзду з окупованої території: перелік усіх номерів

Урядовці пояснили, куди ВПО звертатися за допомогою

Стало відомо, куди звертатися за допомогою у випадку виїзду з ТОТ
ВПО

Українцям, які виїхали з тимчасово окупованих територій, надається комплексна допомога на період оформлення документів. Урядовці пояснили, куди вимушено переміщеним особам потрібно звертатися за допомогою.

Про це розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зазначається, що громадянам, які виїхали з тимчасово окупованих територій, надається необхідна допомога. Зокрема, йдеться про розміщення у місцях тимчасового проживання. Також Вимушено переміщені переселенці можуть отримати гуманітарну допомогу, покриття витрат на виготовлення нового паспортного документа, юридичне консультування тощо.

Отримати сприяння з тимчасовим поселенням (на період оформлення документів) і консультаційну підтримку можна звернувшись до Мінреінтеграції за номерами телефонів:

  • (096) 058-84-10 (Viber);
  • (096) 058-83-76 (WhatsApp, Telegram);
  • гаряча лінія Мінреінтеграції: 15-48.

Експерти розповіли, що безкоштовно від Червоного Хреста надається така допомога:

  • продуктові набори;
  • забезпечення побуту;
  • спальні набори;
  • предмети особистої гігієни;
  • кухонні набори тощо.

Для отримання такої допомоги варто звертатися за номером гарячої лінії 0 800 332 656.

Також Управління Верховного комісара ООН у справах біженців надає
безоплатну допомогу:

  • юридичне консультування та супровід;
  • покриття витрат на виготовлення документів;
  • покриття витрат на судовий супровід.

Зазначається, що супровід здійснюють через Благодійний фонд "Право на захист". Звернутися за допомогою можна за такими номерами телефону з 8 до 21 години:

  • (068) 507-50-90;
  • (099) 507-50-90;
  • (093) 507-50-90.

Також Міжнародна організація з міграції (МОМ) надає безоплатну допомогу: юридична допомога з відновлення документів; консультаційна підтримка; психологічна допомога; продукти харчування, предмети особистої гігієни та одяг; медична допомога; професійні курси. За допомогою варто звертатися з 9 до 17 години за номером гарячої лінії 0 800 215 015.

Допомога ВПО в Україні

Нещодавно стало відомо, що Міжнародна гуманітарна організація Action Against Hunger (ACF) відкрила попередню реєстрацію на отримання грошової допомоги для переселенців у Чернівцях. Допомогу зможуть отримати громадяни зі статусом ВПО, які прибули до Чернівців із зон бойових дій протягом останніх 30 днів. Проте експерти попереджають, що заповнення анкети на допомогу ще нічого не гарантує: коли всі заяви будуть опрацьовані та ретельно вивчені - тим, кому надається допомогу, отримають відповідне повідомлення. 

Також розповідали, що робити вимушено переміщеним переселенцям, щоб не призупинили виплати у разі відсутності під час перевірки місця проживання. Експерти пояснили, що комісія перевіряє фактичне місце проживання внутрішньо переміщених осіб, які отримують грошову допомогу. У випадку, якщо комісія за вказаним місцем проживання не застала українця зі статусом ВПО, то виплати можуть призупинити. Однак варто підкреслити, що перед такою перевіркою попереджають (приблизно за кілька днів). При цьому у випадку, якщо людина з якоїсь причини була відсутня під час перевірки місця проживання, то вона може запобігти припиненню виплат. Громадянин тоді повинен протягом 30 днів звернутися до органів соціального захисту населення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube