Клієнт Ощадбанку при перевірці рахунків помітив списання у сумі 59 500 гривень - чи повернув суд кошти

В Ощадбанку кажуть, що операції з переказу коштів здійснені коректно, що можливо лише за наявності реквізитів банківської картки та СМС паролів

Ощадбанк
Чоловік втратив з рахунку в Ощадбанку кошти в сумі 59 500 гривень

Чоловік у мобільному додатку «Ощад24» вирішив перевірити стан рахунків. Він помітив зникнення з його картки Ощадбанку коштів у сумі 59 500 гривень, які просить повернути. Про це йдеться у рішенні Богунського районного суду Житомира, опублікованому 28 листопада 2024 року.

23.08.2023 року з метою перевірки сум залишку коштів на рахунках, відкритих в АТ «Ощадбанк», чоловік використав мобільний додаток «Ощад24», після чого надійшло декілька телефонних дзвінків, де співрозмовники, представившись працівниками банку, пропонували пройти авторизацію. Для повторного входу до мобільного додатку було запропоновано ввести номер мобільного телефону та прив'язаний до нього пароль доступу. В цей же день виявлено переведення коштів з його карткового рахунку на інший загальній сумі 59 500 гривень. 24.08.2023 року він звернувся до відділення банку для з'ясування даних щодо осіб, якими здійснено переказ коштів, їх місцеперебування. В отриманні такої інформації йому відмовили. 25.08.2024 року громадянин повідомив до поліції про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 190 КК України. 

"Для реєстрації в системі ДБО «Ощад 24/7» необхідно використати номер телефону клієнта, прив'язаного до картки (фінансовий номер), отримати дзвінок від банку з кодом, чотири останні цифри номера картки та PIN-код до неї. Надалі клієнт встановлює відомий тільки йому логін та пароль до мобільного додатку, а також створює код швидкого доступу та може налаштувати на мобільному пристрої ідентифікацію за допомогою відбитка пальця або обличчя в цьому випадку наступні входи у додаток та оплати здійснюються без підтвердження за допомогою паролю чи коду СМС. Виконання операцій з переказу коштів були підтверджені позивачем біометричними даними або кодом доступу. Вхід до системи дистанційного банківського обслуговування та операції з переказу коштів здійснені коректно, що можливо лише за наявності реквізитів банківської картки та СМС паролів", - заявили в Ощадбанку. 

Що вирішив суд?

Суд задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» на його користь стягнуть кошти в розмірі 59 500 гривень.

"Суд приходить до висновку, що стороною позивача за відповідних обставин проявлені належні ініціативні дії та застереження, а відповідачем, своєю чергою, не доведено, що позивач як користувач картки своїми діями чи бездіяльністю сприяв у доступі до його карткового рахунку чи надав інформацію третім особам, що дало змогу ініціювати платіжні операції. З огляду на викладене, суд стягує з відповідача кошти в загальній сумі 59 500 гривень, як безпідставно переведені з рахунку позивача", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube