Киянка створила "двійник" вебсайту, щоб обійти санкції РНБО, але його заблокував Київстар: на чию сторону став суд

Читать на русском

У Київстарі говорять, що не вчиняли порушень законодавства щодо обмежень до вебсайту

Читать на русском
Суд проти Київстару
Київстар заблокував вебсайт, який створила жінка

У Київстарі говорять, що не вчиняли порушень законодавства щодо обмежень до вебсайту

Жінка вирішила створити вебсайт на своє ім'я. Однак Київстар заблокував до нього доступ. Це зробили на підставі указу президента України. У суді з'ясувалось, що це був двійник. 

Як зазначається у рішенні Шевченківського районного суду Києва, у серпні 2021 року на ім'я жінки (Розсоха Марина Сергіївна) зареєстрували доменне ім'я, що відображено в сервісі WHOIS. Однак Київстар обмежив (заблокував) доступ своїх абонентів до вебсайту.

Позивачкою у справі проти Київстару є Марина Розсоха 
Позивачкою у справі проти Київстару є Марина Розсоха 

Марина Розсоха є керівницею проросійського видання "Страна.ua" (Юридична назва - ТОВ "Ласмак"). Одним з засновників є Ігор Гужва зі Слов'янська (був тимчасово окупований російськими військами у 2014 році).  

Марина Розсоха є керівницею ТОВ "Ласмак" (Страна.ua)
Марина Розсоха є керівницею ТОВ "Ласмак" (Страна.ua)

Жінка з'ясувала, що доступ заблокували на підставі указу президента України від 20.08.2021 №376/2021, яким ввели в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)". У рішенні РНБО, яке набрало чинності не передбачено застосування санкції, а саме: блокування інтернет-провайдерами доступу до вебресурсу власником якого є жінка. Вебресурс не є субдоменом, а тому на вказаний вебсайт не розповсюджується рішення РНБО. Крім того, вона не є особою, відносно якої указом президента України № 376/2021 застосовано санкції.

Київстар відреагував на обвинувачення жінки. Оператор вказав, що не вчиняв порушень законодавства щодо обмежень до вебсайту. Там взяли до уваги лист-звернення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, опублікований 22.08.2021 року на офіційному сайті. НКРЗІ у 2021 році була державним регуляторним органом, на який покладалися реалізація і моніторинг ефективності персональних спеціальних економічних та інших санкцій. Відтак, рішення НКРЗІ з реалізації санкцій були обов'язковими для виконання суб'єктами ринку телекомунікацій, в тому числі Київстаром. У компанії стверджують, що дії жінки щодо сайтів за певними адресами спрямовані на обхід указів президента України і є посяганням на публічний порядок.

Рішення суду 

Суд відмовив у задоволенні позову жінки. Адже виявилось, що вона створила "двійник" сайту, щоб обійти санкції РНБО. 

"Стосовно блокування сайту в період з 23.08.2021 року по 16.02.2022 року, то суд враховує, що відповідно до довідки WebFix цей вебсайт позиціонує себе як веб-сайту інтернет-газети, на якому розміщена, зокрема, наступна інформація: "...интернет-газета о жизни простых и непростых людей в Украине и за ее пределами.… Все права защищены. Частичное или полное использование материалов интернет-издания разрешается только при условии прямой открытой для поисковых систем гиперссылки на непосредственный адрес материала на сайте для всех веб-сайтов интернет-газеты, размещенных в интернете на основном домене и его поддоменах по адресу…" Як зазначено на вебсайті, розміщені: "… наступні ідентифікатори - головний редактор: ...; засновник: ТОВ "Ласмак". Домен зареєстровано 20.08.2021 року. Тобто після того, як стало відомо про рішення РНБО щодо блокування вебсайту в день прийняття рішення РНБО. Відтак реєстрація вебсайту мала на меті створення "клону" вебсайту та була спричинена намаганням жінки з його допомогою "обійти" рішення РНБО від 20.08.2021 року в частині блокування доступу до вебсайту. Суд погоджується з твердженням Київстару про те, що вебсайт дублює портал та зареєстрований для обходу діючого рішення РНБО. Технічно блокуючи доступ для своїх абонентів до вебсайту оператор діяв відповідно до рішення РНБО від 20.08.2021 року. Вимоги позивачки про зобов'язання відповідача відновити доступ до вебсайту не підлягають задоволенню", - наголосили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.