Ексочільника МОЗ Степанова заочно заарештували: подробиці справи колишнього міністра-втікача

Максима Степанова, який керував держпідприємством "Поліграфічний комбінат "Україна" підозрюють у махінації з паспортами на 450 млн

Максим Степанов
Суд обрав Степанову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду обрав запобіжний захід екс-директору ДП "Поліграфкомбінат "Україна", підозрюваному у привласненні та легалізації пів мільярда гривень, у вигляді заочного арешту. Йдеться про ексочільника МОЗ Максима Степанова, який керував поліграфкомбінатом з 2011 по 2016 роки. Рішення про арешт винесене 13 вересня, але заочно, бо Степанов на початку 2023 року виїхав за кордон.

Як повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, ще у липні правоохоронці викрили масштабну схему заволодіння коштами держпідприємства "Поліграфічний комбінат "Україна" на суму понад 450 млн грн.

"Суд погодився з доводами прокурора та обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Після затримання особи та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання про застосування цього запобіжного заходу", – йдеться у повідомленні.

Про підозру у цій справі було повідомлено пʼяти особам: колишньому директору та ексначальнику відділу ДП "Поліграфкомбінат", фізичній особі-пособнику злочину. Також до Естонії направили документи для повідомлення про підозру двом громадянам цієї країни – директору та менеджеру підконтрольної компанії.

Зауважимо, що у повідомленні САП не вказується прізвище підозрюваного, проте, вочевидь правоохоронці мають на увазі Максима Степанова. Саме він очолював ДП "Поліграфкомбінат" у період заволодіння вказаними коштами. Схема, організована Степановим, дозволила отримувати додаткову винагороду у формі роялті. Кабінет міністрів з ініціативи НАБУ та САП припинив ці виплати на початку 2022 року. Сам Степанов на початку 2023 року виїхав за кордон. Лише у липні 2023 року НАБУ та САП заочно вручили колишньому міністру охорони здоровʼя підозру.

Схематоз на поліграфкомбінаті "Україна": що відомо

Схема діяла упродовж 2013-2016 років. Відомо, що у 2011-2016 роках ДП "Поліграфкомбінат "Україна" очолював Максим Степанов, який і отримав підозру одним з перших

У 2013 році він придбав на підставних осіб естонську компанію, організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія) через неї. Компанія-прокладка закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю. Упродовж 2013-2016 років, через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму близько пів мільярда гривень.

Таким чином кожен громадянин, отримуючи документи, не лише переплачував вартість внаслідок завищень при закупівлях, але й "донатив" чиновнику за його "інтелектуальний внесок". На початку 2022 року Уряд підтримав ініціативу НАБУ, змінив технічні вимоги та зображення захисних елементів українських документів, що надало можливість позбавитись залежності від результатів "інтелектуальної праці" екскерівника держпідприємства "Поліграфічний комбінат "Україна". Ефективності розслідування сприяла співпраця з естонськими колегами, зокрема, комплексні слідчі (розшукові) дії на території обох країн.

48-річний Степанов був головою Одеської ОДА з 12 січня 2017 року по 10 квітня 2019. З 30 березня 2020 року - займав пост міністра охорони здоров'я України. Він став четвертим міністром на цій посаді за сім місяців. 18 травня 2021 року Степанова звільнили з посади міністра МОЗ. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав причиною звільнення повільні темпи COVID-вакцинації та постійні перенесення постачання вакцин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube