Китайські банки блокують транзит товарів до Росії через треті країни

Читать на русском

Китайські банки продовжують ускладнювати життя російським імпортерам

Читать на русском
путін, сі, банк
Три найбільші банки Китаю створюють для Росії проблеми з розрахунками при закупівлі товарів

Китайські банки продовжують ускладнювати життя російським імпортерам

Китайські банки почали руйнувати популярну схему проведення платежів за постачання товарів в Росію через треті країни. Тепер вони вимагають документальне підтвердження, що товар, який закуповують за документами бізнесмени з так званих "дружніх" країн  - Сербії, Білорусі, Киргизстану і Казахстану, буде доставлено саме туди, а не у РФ. Відтак безпосередньо проходить менш як чверть платежів від тих, що передбачалось провести. 

The Moscow Times повідомляє із посиланням на кількох імпортерів, що вони отримали такі запити.У відправниках, за їхніми словами, Bank of China, Agricultural Bank of China, China Construction Bank, популярний у зовнішньоторговельних компаній Zhejiang Chouzhou і навіть невеликі регіональні сільськогосподарські банки, а також створений для роботи із санкційним Іраном Kunlun Bank.

"Через треті країни платять не тільки ті, хто хоче ввезти в Росію "жорстко санкційні" вантажі - хоча вони, звісно, насамперед, - а й імпортери товарів, що не потрапляють під обмеження. Китайські банки з лютого, коли США пригрозили вторинними санкціями всім, хто допомагає Росії в обході обмежень, з великою підозрою ставляться до будь-яких російських грошей. Безпосередньо з Росії до Китаю проходить добре, якщо чверть платежів, і то незрозуміло, за яким принципом: один і той самий банк вчора міг прийняти платіж за одну партію товару, а сьогодні - відмовити в перерахуванні грошей за точно таку саму партію", - пише видання із посиланням на великого закупівельника автомобільних запчастин.

Деякі компанії пробують скористатися послугами партнерів або платіжних агентів у третіх країнах. Але це дорожче на 4-6% до ціни). Але тепер і тут виникли проблеми - великі банки Китаю перекрили цей шлях майже повністю. Зокрема, це Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), China Construction Bank і Bank of China. 

За метал - криптовалюта

Раніше Інформатор писав, що до Росії не доходять міжнародні платежі за метал - діють санкції. Але у Москві й Пекіні знайшли спосіб, як їх обійти - розраховуються криптовалютою. Щонайменше два великі виробники металів, що не перебувають під санкціями, перейшли в платежах на стейблкоіни, прив’язані до долара США (USDT). За підсумками січня-березня поточного року Росія збільшила постачання металів  до Китаю. 

Також ми розповідали, що китайсько-російські відносини вийшли на новий рівень і дали прогноз, що у перспективі можуть перерости в повноцінний військово-політичний союз. І лідером тут буде не Москва, а Пекін. Китай відстоюватиме вигідне для Росії перемир'я , бо Сі хоче використати час для підготовки свого молодшого партнера до битви за інтереси Піднебесної.

Нагадаємо, Китай відмовився від участі у Глобальному саміті миру у Швейцарії. Причина - туди не пускають Росію.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.