Китай у розпал війни в Україні намагався купити для РФ обладнання, що "глушить" БПЛА - FT

Читать на русском

Покупці шукали китайський аналог детекторів дронів Bulat

Читать на русском
Дрони
Китай у розпал війни в Україні намагався купити для РФ обладнання, що "глушить" БПЛА

Покупці шукали китайський аналог детекторів дронів Bulat

Минулого місяця китайська торговельна організація намагалася придбати для Росії обладнання, що здатне "глушити" дрони. Такі дії Китаю лише підкреслюють тісні зв'язки між двома країнами. Закупівлі відбулися на тлі занепокоєння в Європі та США щодо постачання Китаєм технологій подвійного призначення до Москви.

Про те, що Китай може купувати для РФ військове обладнання, пишуть журналісти видання The Financial Times. Зазначається, що китайська державна Асоціація сприяння торгівлі провінції Гуандун для Росії розмістила оголошення на своїй сторінці в соціальній мережі WeChat, в якому шукаються "генератори перешкод, детектори дронів (торгові марки BorisTone, Assel Labs, Bulat) або інші подібні технологічні рішення, засоби придушення безпілотників, глушники діапазону частот зв'язку".

За даними Financial Times, покупці шукали китайський аналог детекторів дронів Bulat, розроблених санкт-петербурзькою компанією 3mx. Ці детектори використовувалися на передовій під час вторгнення Росії в Україну.

Сполучені Штати вважають Китай важливим каналом для підтримки військової машини президента РФ Володимира Путіна. Так, заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо заявив, що китайські компанії можуть постачати РФ товари подвійного використання.

"Китайські фірми можуть або вести бізнес в наших економіках, або постачати подвійного призначення товари для російської військової машини. Вони не можуть робити того й іншого одночасно", - повідомив Адейемо.

Минулого місяця Міністерство фінансів США запровадило санкції проти двох китайських груп та компанії з Шеньчженя, яка виробляє обладнання для дронів.

Як пише FT,  Асоціація сприяння торгівлі провінції Гуандун для РФ була створена за керівництва Департаменту комерції провінції Гуандун. До її обов'язків належить:

  • співпраця з провінцією для стимулювання міжнародної торгівлі
  • допомога у встановленні зв'язків з російськими покупцями
  • тлумачення економічної та торговельної політики
  • надання юридичних консультаційних послуг, пов'язаних з Росією.

Оголошення про закупівлю було розміщено 22 травня, а потім видалено. Представник асоціації заявив, що це помилка і що російські покупці шукали "дитячі іграшки", незважаючи на детальний опис обладнання для виявлення дронів у цьому оголошенні.

Китай має визначитись

У НАТО занепокоєні підтримкою Росії Китаєм. Генеральний секретар Єнс Столтенберґ підкреслив, що Китай не зможе одночасно підтримувати добросусідські відносини з країнами ЄС та продовжувати постачати у Росію обладнання для ракет, якими потім вбивають українців. За словами Столтенберґа, Китай не може отримати і те, і інше одночасно

Дані розвідки, оприлюднені у США, показують, наскільки важливу роль відіграє підтримка Китаю в підтримці можливостей російської військової промисловості. Згідно з цією інформацією, Пекін забезпечив 90% мікропроцесорів, імпортованих Росією у 2023 році, які пізніше використовувалися у виготовлених танках, ракетах і літаках.

У США вважають, що Китай також міг допомогти Росії покращити її супутникові можливості. Також КНР надавала послуги супутникової зйомки росіянам.

Водночас посол України в Китаї Павло Рябікін стверджує, що Китай має дві "червоні лінії" щодо війни в Україні. порушення цих ліній змусить КНР реагувати й діяти рішуче. Перша з них стосується ймовірного застосування РФ ядерної зброї, а друга - виходу війни за межі України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.