Китай раптово скасував запланований візит Борреля: причин не назвали, але є припущення

Головний дипломат Євросоюзу змушений відкласти анонсовану раніше поїздку через позицію Пекіну

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель підтримує жорстку політику щодо Китаю

Візит до Китаю верховного представника з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Борреля не відбудеться. Офіційну подорож, яка була запланована на 10 липня скасували за ініціативою Пекіну. Причин не розголошують.

Про це повідомляє агенція Reuters. Видання припускає, що така реакція викликана позицією Борреля, який вважає, що Європі потрібно зменшити ризики залежності економіки від Китаю. Головний дипломат ЄС назвав Піднебесну «економічним конкурентом і системним суперником».

«На жаль, китайські колеги повідомили нам, що заплановані дати наступного тижня вже неможливі, і тепер ми повинні шукати альтернативи», — повідомила на запит видання пресс-секретар ЄС Набіла Масралі.

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель вважає, що Китай має підтримувати міжнародне право. Фото: NRC

Боррель мав зустрітися з китайським міністром зовнішніх справ, щоб обговорити «стратегічні питання», зокрема права людини й російсько-українську війну. За словами посла Хорхе Толедо, Китай і Європа, працюють над тим, аби провести двосторонні перемовини у вересні. Один раунд перемовин мав стосуватися питань економіки й торгівлі, а інший — проблем розвитку цифрових технології та штучного. Діалог мав передувати саміту лідерів наприкінці року.

«Ми хочемо взаємодіяти з Китаєм, але нам потрібен прогрес, і він потрібен нам цього року», — сказав Толедо.

Що цьому передувало

Жозеп Боррель, як і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн, є прихильниками жорсткої лінії політики щодо Китаю. Вони критикують Пекін за агресивну політику довкола Тайваню та підтримку росії у війні з Україною. У квітні, під час спільного візиту в Китай фон дер Ляєн та президента Франції Емануеля Макрона, єврокомісарка була досить різкою в словах і критикувала керівництво Піднебесної, зокрема вона заявила, що відносини Китай-ЄС мають залежати від того, як Пекін ставиться до війни в Україні. Через це Сі Цзіньпінь показово оточив увагою Макрона та навпаки, продемонстрував зневагу до пані Урсули.

Боррель та китайський генерал
Боррель не минає нагоди нагадати Китаю про його ставлення до війни в Україні. Фото з відкритих джерел

На тлі цих подій у квітні була скасована поїздка Борреля до Китаю. Вважається, що він не зміг приїхати через позитивні результати тесту на COVID-19. Але в промові, яку він готував для виступу в Пекіні, йшлося про те, що ЄС не може довіряти Китаю, якщо він не прагне миру в Україні.

Ми також повідомляли про те, що пан Боррель пояснив африканським партнерам, що це росія спровокувала продовольчу кризу, а не ЄС. А ще ми розповідали, що Боррель пояснив, чому з путіним, наразі, не можливі перемовини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube