Скандальна голова МСЕК Крупа могла оформити "інвалідність" 50 прокурорам на Хмельниччині: за чиновницю візьметься НАБУ

Син чиновниці очолював пенсійний фонд області, з якого прокурорам могло перепасти понад 50 млн грн

набу табличка, тетяна крупа
Головою МСЕК Крупою буде опікуватися НАБУ

Справу голови Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупи передали до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Тепер розслідуванням займатимуться його детективи. Про це повідомив 16 жовтня журналіст Олег Новіков, який висвітлює роботу НАБУ.

Новиков пояснив, що справа Крупи підпадає під підслідність детективів НАБУ. Бо там фігурують "депутати облрад (тобто саме Крупа) та стаття про збагачення".

"Справу за підозрою керівника Хмельницької МСЕК, депутата Хмельницької облради від "Слуги народу" Тетяни Крупи у незаконному збагаченні передали до НАБУ", – зазначив він.

Журналіст наголосив, що 17 жовтня, Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) розглядатиме скаргу адвокатів на арешт Крупи з альтернативою застави. Захист вважає, що сума майже у 50 млн грн нібито порушує правила встановлення застав.

Крупа та син "оформили" пенсію з інвалідності для місцевих прокурорів?

Тим часом у справі скандальної начальниці МСЕК Хмельниччини можуть з'явитися нові фігуранти та нові подробиці. З'явилися свідчення, що Крупа могла "обслуговувати" місцевих прокурорів на чолі з начальником обласної прокуратури Хмельницької області.

Її стараннями та за допомогою сина - Олександра Крупи, який очолював Пенсійний фонд области - прокурори могли стати "інвалідами" та роками отримувати ще й пенсії. Близькі родичі прокурорів, які не служили в прокуратурі, також оформлені інвалідами. Про це заявив 16 жовтня у Facebook головред видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Майже всі прокурори Хмельницької області виявились… інвалідами 2-ї групи - згідно з рішенням головного лікаря МСЕК Т.Крупи. І багато років отримували та продовжують отримувати від держави пенсії за інвалідність – згідно з рішеннями начальника Пенсійного фонду О.Крупи", - стверджує Бутусов.

Журналіст за допомогою власних джерел встановив список прокурорів-інвалідів з Хмельницької прокуратури з 49 осіб на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником та його дружиною, яка раніше працювала в прокуратурі, а зараз "перевелася до ТЦК" (повний список є у допису Бутусова).

Бутусов попереджує, що список не є остаточним. Головред "Цензор.НЕТ" виявив, що зі всього керівництва Хмельницької обласної прокуратури та її структурних підрозділів пенсію у Крупи не оформив лише один прокурор Олександр Гончар, керівник Кам'янець-Подільської окружної прокуратури.

Згідно із законодавством про працю, люди з інвалідністю мають перевагу при працевлаштуванні та переміщенні з посади на посаду. Їх також набагато складніше звільнити, пояснює журналіст.

За його словами, наявність дружини з інвалідністю – додаткова підстава, щоб не допустити переведення прокурора зі "своєї" області, "де в нього всі знайомі, майно, потоки налагоджені в якусь іншу область не таку зручну".

"Тобто свідчення МСЕК від Тетяни Крупи захищали прокурорів і допомагали робити кар'єру найзручнішим способом. А пенсії від Олександра Крупи були приємним бонусом за співпрацю", – каже Бутусов.

За його даними, тільки подружжя обласного прокурора Олійника з 2017 року нібито отримало 2,5 мільйони гривень з грошей пенсіонерів.

"Згідно з рішенням МСЕК, в Хмельницькій області майже не залишилось здорових прокурорів. Якщо порахувати за деклараціями загальну суму пенсій, які отримали тільки встановлені нами 50 прокурорів-інвалідів від платників податків, це становить як мінімум 54,1 мільйони гривень – деякі оформлювали пенсії з 2016 року, деякі останнім часом", - підсумував Бутусов.

Шухляди та шафи, набиті доларами: що відомо про скандал з обшуками у голови Хмельницької МСЕК

5 жовтня працівники Державного бюро розслідування навідались з обшуком до помешкань очільниці Хмельницького МСЕК Тетяни Купи та її сина. Під час обшуків слідчі знайшли таку кількість готівки у доларах, яку раніше ще не бачили. Гроші були у кожному куточку квартири, починаючи від шаф, завершуючи доверху набитими валютою шухлядами. У ході обшуків з вікна кабінету очільниці МСЕК навіть викинули дві сумки з доларами. 

Світлини, на яких чоловік очільниці МСЕК Володимир Крупа лежить на ліжку та погрожує найняти найкращих адвокатів, розлетілися по соцмережах, здійнявши спершу хвилю обурення, а далі -  нескінченні меми. Українці почали викладати у мережу свої "статки", записуючи у TikTok відео, що могло б знайти у них ДБР, якби навідалось з обшуком. У декого це просто копійки та дрібні купюри на ліжку, у декого - котики, є й такі, що викладали власну консервацію. Так чи інакше, цей випадок незаконного збагачення надовго запам'ятається громадянам. 

10 жовтня Печерський суд Києва відправив очільницю Хмельницького МСЕК Тетяну круп під варту. Також їй присудили заставу у розмірі майже 50 мільйонів гривень, по сплаті якої вона може вийти на волю.

Згідно з офіційними документами, Крупа та її близькі родичі мають у власності 39 земельних ділянок на 27,885 га, а також електростанції та мільйони гривень готівкою. За декларацією Крупи за 2023 рік лише за місцем основної роботи головлікарка отримала 597 300 гривень.

Також слідство виявило у Крупи та її сім'ї ще 590 тисяч доларів у польських банках (21,5 млн грн за курсом НБУ). Ці кошти не було відображено у декларації Крупи за 2023 рік. Правоохоронці кажуть, що її чоловік Володимир Крупа теж має збереження у Польщі – загалом нарахували 11,3 тис. євро і $1,2 млн. Він теж не вніс до декларації дружини перелічені кошти.

Нагадаємо, син Тетяни Крупи - Олександр Крупа - вирішив звільнитися із посади глави Пенсійного фонду Хмельницької області. Зробив це за власним бажанням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube