В Офісі президента вважають, що Росія не буде обстрілювати Київ під час перебування в українській столиці посланця президента США
В Офісі президента України не розголошують програму візиту спеціального представника США Кіта Келлога до України. Однак в ОП наголосили, що американського високопосадовця, зокрема, запросили відвідати фронт. Келлог пробуде в Україні щонайменше декілька днів.
Про це в етері телемарафону розповів радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко. Він наголосив, що Келлог не є чиновником, який їде через те, що "зарплата змушує", а тому, що спецпредставник США підтримує Україну "всім серцем".
"Наш президент Володимир Зеленський запросив Кіта Келлога провести в Україні декілька днів чи тиждень, і побувати і на фронті, і серед військових, і в бригадах, і на власні очі побачити те, чим, він власне займався усе життя - це військова справа, і як вона виглядає у реаліях сучасної війни. І звичайно, ці знання будуть потрібні не тільки для того, щоби виділяти Україні допомогу, але щоб український досвід допомагав американській армії бути сучасною", - наголосив Лещенко.
При цьому, у Лещенка запитали, як він розцінює перспективу зменшення ударів по тилових містах України на тлі зміни риторики в США щодо надання допомоги України й очікування нових санкцій.
"Сам факт присутності американського високого гостя важливий, тому що треба бути повним ідіотом для Путіна, щоб бомбити Київ, коли в Києві перебуває Кіт Келлог. Тому що, звичайно, на власний досвід пережити бомбардування, провести ніч в укритті і наступного ранку поїхати на руїни і бачити як розгрібають тонни завалів, дістають тіла з-під руїн - це той досвід, який Келлог може побачити на власні очі і передати американському президенту, і це тільки посилить українську обороноспроможність", - відзначив Лещенко.
За його словами, допомога, яку Україні передаватимуть американські партнери, допомагатиме захищати українське небо. Є очікування, що Україні передадуть ракети до Patriot. Ці ракети є в дефіциті.
"Але також мова йде про далекобійну зброю, і Німеччина, у цьому сенсі, грамотно діє, більше не займається публічними анонсами, куди і що передається, і розробляє з Україною спільні проєкти з далекобійності для того, щоби в якийсь момент вже було незрозуміло, чи це українська ракета полетіла, чи це німецька ракета полетіла, чи українсько-німецька... Загалом, режиму Путіна має бути непереливки. Це головне", - наголосив Лещенко.
Кіт Келлог прибув до Києва 14 липня - в день, коли Дональд Трамп пообіцяв зробити важливу заяву про Росію. Його на вокзалі в Києві особисто зустрів очільник Офісу президента України Андрій Єрмак.
Інформатор ще минулого тижня прогнозував, що візит Кіта Келлога та зміна риторики Трампа на користь України вказують на те, що в Трампа зʼявився новий мирний план. І що, ймовірно, найближчим часом тема мирних переговорів отримає новий поштовх.
Прогноз почав збуватися. Після заяви Трампа про передачу важливого озброєння Києву, у Кремлі раптово згадали про "необхідність конструктивного діалогу". Про це заявив топпредставник Путіна Кирило Дмитрієв. За його словами, треба продовжувати співпрацю, бо лише вона принесе мир та безпеку.
Раніше Інформатор прогнозував, що після невдалої розмови з Путіним Трамп посилить допомогу для України. Цей прогноз теж справдився.