Кабмін виділив майже 72 млн грн на друк та розсилку Укрпоштою 900 тисяч повісток до кінця 2024 року

Міністерству фінансів доручено виділити кошти з резервного фонду державного бюджету. Звіт про використання цих коштів мають подати Міністерству економіки, Міністерству фінансів і Державній казначейській службі до 28 грудня 2024 р.

Кабмін, повістка
Кабмін, повістка

Кабінет міністрів на засіданні 24 вересня виділив 71 мільйон 820 тисяч гривень на централізований друк 900 тисяч повісток до кінця 2024 року. Згідно з пояснювальною запискою Мінекономіки, планується друкувати 300 тисяч повісток на місяць. Про це свідчать документи, які має в розпорядженні "Українська правда".

Кабмін виділив майже 72 млн грн на друк та розсилку Укрпоштою 900 тисяч повісток до кінця 2024 року 1

 

"3 метою зміцнення обороноздатності держави виділити Міністерству оборони 71 820 тис. гривень для проведення централізованого друку повісток про виклик резервіста або військовозобов'язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу, які сформовані за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, і направлення зазначених повісток військовозобов'язаним та резервістам засобами поштового зв'язку рекомендованим поштовим відправленням із описом вкладення і повідомленням про вручення", - йдеться в розпорядженні Уряду.

Міністерству фінансів доручено виділити кошти з резервного фонду державного бюджету. Звіт про використання цих коштів мають подати Міністерству економіки, Міністерству фінансів і Державній казначейській службі до 28 грудня 2024 р.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів на засіданні 9 липня упорядкував механізм централізованого друку і надсилання повісток військовозобов‘язаним поштою. Централізований друк повісток здійснюватиметься Міністерством оборони або державними підприємствами, які мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави (в поліграфічній галузі), на підставі договорів, укладених між МОУ, призначеним оператором поштового зв’язку та відповідними державними підприємствами.

Міноборони формуватиме повістки у реєстрі Оберіг та залучить Укрпошту

В Міністерстві оборони України хочуть спростити роботу для начальників ТЦК, звільнивши їх від зайвої бюрократичної тяганини. Керівник ТЦК підписуватиме повістки електронним цифровим підписом через реєстр Оберіг, а розповсюджуватиме їх також і Укрпошта. Про це заявив начальник Управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий.

У Міністерстві оборони України анонсували автоматизацію видачі повісток через реєстр "Оберіг". Відомство також планує залучити до цього процесу Укрпошту. Нинішній процес вручення повісток там назвали неефективним. Про це заявив представник міністерства Олег Берестовий у DOU Podcast. 

"Як зараз відбувається виписання повісток? Їх виписують вручну, роздруковують, і потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх, ставити печатку, і далі повістки розносять. Це — неефективний процес. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі „Оберіг“, підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК. Воно буде йти одразу на централізований друк, звідти — на Укрпошту, вона розвозитиме, а в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло тощо", - пояснив Олег Берестовий. 

Він додає, що це зробить процес прозорим та "дозволить мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз". Перевірити достовірність врученої повістки громадяни зможуть у застосунку "Резерв+". Разом з тим надсилати повістки у "Резерв+" Міноборони не планує. 

"Коли ти підписуєш електронним підписом цю повістку, то там не буде якоїсь закарлючки-підпису; і ти маєш бути впевненим, що тобі не надіслали якийсь фішинг абощо, а що дійсно твій ТЦК підписав цю повістку. Тому в Резерв+ буде функція: як через сканер QR можна буде перевірити чи дійсно начальник ТЦК підписав цю повістку, чи вона законна, валідна, легальна і її ніхто інший не підписав по дорозі до автобусної зупинки. Це функціонал, який дозволить захистити особу як військовозобов’язаного", - розповів подробиці керівник Управління ІТ Міноборони України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube