На Закарпатті затримали та відправили до ТЦК байкера, який шукав заправку: хлопець вже на полігоні

Мотоцикліст з Києва заїхав у Кваси на Закарпатті перевірити, чи немає там заправки, але прикордонники звинуватили його у спробі незаконного перетину кордону

ТЦК
Затриманий байкер не вважав себе порушником

На Закарпатті прикордонники затримали байкера, який намагався знайти заправку у селі Кваси. Хлопця доставили до славнозвісного Хустського ТЦК. Звідти він потрапив на військовий полігон, а його мотоцикл так і залишився на трасі.

Про це йдеться в матеріалі Інформатора "ТЦК Хуста утримує туристів із бронюванням у жахливій підземній тюрмі - сповідь чиновника з Дніпра". Історію байкера Олексія розповів чиновник з Дніпра Олександр Литвин, який став головним героєм цієї статті.

"Він сидів наче в астралі" - згадує Олександр зустріч з байкером Олексієм.

Хлопець - мотоцикліст з Києва. Він заїхав у Кваси, що на Закарпатті, перевірити, чи немає там заправки.

"Там його і зупинили. Йому запропонували залишити мотоцикл та відійти на коротку розмову. Коли ми його зустріли, він вже кілька годин знаходився в Діловому. В нього теж протокол щодо спроби перетину кордону. Через дві доби після нашої першої зустрічі він вже мив бочки на військовому полігоні, а його мотоцикл так і залишився стояти біля Квасів", - розповідає Олександр.

З його слів, Олексій не вважав себе порушником та не міг прийняти те, що навколо нього відбувається. Олександр згадував, як вже під час знаходження в підвалі ТЦК Олексій час від часу звертався в пустоту з закликами: "я не розумію, що я тут взагалі роблю?!".

Самого Олександра Литвина, який мав бронювання, закарпатські прикордонники затримали в готелі після того, як він спустився з Говерли. Вони вимагали зізнатись у спробі незаконного перетину кордону, а потім відправили у підземної тюрми у ТЦК Хусту. Литвин спочатку не вірив, що таке можливо, а зараз впевнений що прикордонники та ТЦК на Закарпатті у змові один з одним.

Литвин розповів цю історію Інформатору, коли прочитав про пригоди нашого журналіста Ігора Реця на Закарпатті. Нагадаємо, у травні кореспондент Інформатора пішов у похід через найвищі вершини України до лісового будинку, з наміром записати інтерв’ю з ухилянтами. Йому зустрілися прикордонники які також намагалися схилити його до визнань у намірах перетнути кордон, та відвезли саме до ТЦК Хуста, де військові хотіли обманом змусити його підписати згоду на мобілізацію. Врешті суд визнав дії прикордонників у відношенні нашого кореспондента безпідставними.

Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію

Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Image
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.

ТЦК в Хусті - небезпечне місце

Хустський РТЦК та СП - один з найскандальніших в Україні. Він, зокрема, сумно відомий на всю країну після спроби мобілізованого хлопця накласти там на себе руки у березні 2024 року.

У травні ТЦК із Хуста знову прославився на всю країну. Воєнкоми забрали з вокзалу на медкомісію професійного футболіста з ФК Хуст, який виступав у першій лізі - 25-річного Миколу Сираша, одного із лідерів команди. Клуб попросив підтримки у голови УАФ Андрія Шевченка, але УАФ втручатися не захотіла.

Хустський РТЦК та СП взагалі поводиться з військовозобов'язаними зухвало та жорстко. Інформатор переконався у цьому власним досвідом. У цей ТЦК, проводячи у Карпатах журналістське розслідування про ухилянтів, потрапив наш кореспондент Ігор Рець. Йому під час перебування у ТЦК відмовили у медичній допомозі, попри прохання. Журналістові навіть не дали попити води та кілька разів надіслали за відомою адресою.

Крім того, військкомі погрожували штрафом на рівному місці та наполягали, щоб кореспондент підписав документи. Серед паперів виданих на підпис, була повістка та відмова від адвокатської допомоги, яки нібито "загубилися" серед інших папірців. Також з'ясувалося, що у ТЦК Хуста працюють ухилянти, яким не вдалося втекти з України. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube