Ізраїль погодився на тимчасове припинення вогню у Секторі Гази: що відповіли у ХАМАС

Під час тимчасового перемир'я між сторонами має пройти обмін заручниками

Припинення вогню у Секторі Гази
Припинити вогонь мають намір на шість тижнів

Ізраїль у суботу, 2 березня, схвалив попередній текст угоди про припинення вогню у Секторі Гази. Під час цього перемир'я, яке триватиме шість тижнів, ХАМАС має звільнити заручників. Чи погоджується на це ХАМАС, поки невідомо.

Відповідну інформацію опублікувало видання Associated Press. Зазначається, що міжнародні посередники декілька тижнів працювали над угодою, щоб припинити бойові дії перед початком священного для мусульман місяця Рамадан. Також вони намагаються досягти миру задля того, щоб доставити допомогу тисячам мешканців північної частини Гази, яким загрожує голод. 

Високопоставлений чиновник адміністрації США повідомив виданню, що звільнити з полону ХАМАС хочуть ізраїльтян, які належать до категорії "вразливі". Йдеться про поранених, хворих, літніх людей та жінок. Очікується, що відповідь від ХАМАС стосовно цієї угоди посередники отримають під час переговорів у Каїрі 3 березня.

Війна Ізраїлю з ХАМАС

Бойові дії на території Сектора Гази тривають від жовтня 2023 року. Вони стали відповіддю на вторгнення ХАМАС на територію Ізраїлю. Тоді бойовики вбили 1200 та викрали 250 ізраїльтян. 

За цей час ЦАХАЛ зачистив від бойовиків значну територію анклаву. Було знищено ряд центрів, де перебували ватажки ХАМАС. Також зруйнували мережу тунелів. Але зупинятись на цьому Ізраїль не планує, хоч і вивів частину війська з Гази.

Для того, щоб звільнити заручників та відкрити коридори для евакуації мирних мешканців з Сектора Гази, посередники домовляються про перемир'я. Останні з них мали тривати 4 місяці й завершитись виведенням ізраїльських військ з анклаву. Але цю пропозицію відхилили. Навпаки, Ізраїль погрожує наступом на Рафах.

Варто зазначити, що палестинці у деяких частинах Гази перебувають на межі голоду, тому США вперше за час цього протистояння скинув гуманітарну допомогу з літаків. Таким чином доставили понад 35 тисяч порцій їжі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube