Працівники штаб-квартири покинули її ще 12 жовтня 2023 року
Армія оборони Ізраїлю заявила, що виявила тунель палестинських бойовиків ХАМАСу під штаб-квартирою агентства ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (БАПОР). Генеральний комісар цього агентства Філіппо Лаззаріні заявив, що організації нічого про це невідомо, оскільки співробітники залишили штаб-квартиру 12 жовтня 2023 року, одразу після того, як почалася війна.
ЦАХАЛ спершу виявила тунель біля школи агентства ООН, йдеться у заяві у Telegram. Як стверджується, він використовувався військовою розвідкою бойовиків ХАМАСу та проходив під штаб-квартирою ООН у Секторі Гази.
Довжина тунелю становила 700 метрів, він пролягав на глибині 18 метрів і був обладнаний вибухозахисними дверима. Усередині було виявлено електричну інфраструктуру, яка була з'єднана зі штаб-квартирою ООН. На думку ЦАХАЛ, це свідчить про те, що агентство ООН забезпечувало тунель електроенергією.
Після цього ізраїльські силовики провели рейд у самій штаб-квартирі. У ній було знайдено велику кількість зброї, включаючи гвинтівки, боєприпаси, гранати та вибухівку.
Лаззаріні вже написав у соцмережі X, що не може підтвердити інформацію ізраїльської армії, оскільки агентство не має доступу до цієї штаб-квартири. Генеральний комісар зазначив, що остання перевірка службових приміщень організацій проводилась у вересні 2023 року. На його думку, інформація ЦАХАЛ заслуговує на "проведення незалежного розслідування", але його нереально організувати через бойові дії.
Очільник МЗС Ізраїлю Ісраель Кац у соцмережі X зажадав якнайшвидшої відставки Філіппо Лаззаріні. На його думку, заява генерального комісара "не лише абсурдна, вона є образою здорового глузду".
Ізраїль раніше звинуватив кількох співробітників агентства ООН у причетності до нападу палестинського руху ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. У шестисторінковому документі стверджувалося, що близько 190 співробітників агентства, зокрема вчителі, були водночас бойовиками ХАМАСу чи Ісламського джихаду. Досьє містило імена та фото цих осіб.
У зв'язку з цим низка країн призупинила фінансування організації. БАПОР заявило про ризик призупинення гуманітарної допомоги у регіоні, зокрема в Секторі Гази.
Чи часто громадяни, покладаючись на знання закону, самі виступають за свою справу в суді? І як адвокати ставляться до таких самостійних захистів? Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського об'єднання «Войченко і Дульський», розповість про те, яким чином адвокати відносяться до самоучок у судових засіданнях та наскільки поширене це явище. Приєднуйтеся до перегляду та дізнайтеся більше про особливості самозахисту в суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.