Палестинці заявляють, що ізраїльські військові відкрили вогонь натовпу. Ізраїль же запевняє, що люди загинули внаслідок тисняви
Понад сто людей загинули в результаті обстрілу під час отримання гуманітарної допомоги у Газі. В Палестині стверджують, що це сталося, коли вантажівки з продовольчою допомогою прибули на вулицю Харун Аль-Рашид, а ізраїльські війська відкрили вогонь по натовпу. Це найбільша за кількістю жертв трагедія з початку війни в Газі.
Про це пише CNN, посилаючись на палестинських чиновників. Ізраїльські чиновники своєю чергою стверджують, що подія розслідується. За версією військових Ізраїлю, після того, як вантажівки проїхали КПП у Газі, їх оточили сотні людей, які намагалися пограбувати машини. Це призвело до тисняви, яка і стала основною причиною загибелі людей. Деякі з них були збиті вантажівками, які намагалися проїхати далі.
Міністерство охорони здоров'я Палестини в Газі повідомило, що 112 людей загинули й понад 760 отримали поранення. За даними телеканалу, Ізраїль підтвердив, що його сили вели вогонь по людях, заявивши, що натовп погрожував їхнім військам. Трагедія сталася 29 лютого.
Прогнозується, що кількість загиблих і поранених зросте, оскільки багато людей і тіл ще залишаються на вулицях, а швидка допомога не може пройти через завалені уламками дороги. Наразі неясно, яка країна чи країни надіслали вантажівки з допомогою, хоча генеральний комісар Близькосхідного агентства ООН для допомоги палестинським біженцям заявив, що жодне агентство ООН не бере участі у розподілі допомоги.
Речник Армії оборони Ізраїлю підполковник Пітер Лернер повідомив CNN, що вантажівки належали приватним транспортним компаніям і перевозили міжнародну допомогу, надану урядами, проте не уточнив, які саме уряди це були. Постачання допомоги зменшилися після початку Ізраїльського наземного наступу на Газу, що залишив багатьох місцевих мешканців без необхідного на межі голоду, додає CNN.
Інцидент вже різко засудили різні члени міжнародної спільноти. Посол Палестини в Організації Об’єднаних Націй назвав його "нечуттєвою різаниною".
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що цивільним особам в Газі терміново потрібна допомога, зокрема тим, хто опинився в облозі на півночі, куди ООН не може доставити допомогу вже понад тиждень.
Колумбія оголосила про призупинення закупівель зброї в Ізраїлю після цього кривавого інциденту, а президент Густаво Петро назвав трагедію "геноцидом".
Саудівська Аравія також засудила цей інцидент, закликавши міжнародну спільноту взяти тверду позицію і зобов’язати Ізраїль поважати міжнародне гуманітарне право. ОАЕ закликали до проведення незалежного та прозорого розслідування.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини — від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
У суспільстві часто поширена думка: "Якщо я не солдат з природи, то як взагалі можу стати солдатом?". Проте військові інструктори стверджують, що їхня роль полягає в тому, щоб навчити та підготувати кожного до військової служби. Чи можна перетворити потенційного втікача на мотивованого солдата, чи він завжди залишиться дезертиром? На ці та інші запитання ми отримаємо відповіді від ветерана війни — Юрія Гудименка. Приєднуйтесь до перегляду нашого інтерв'ю — буде цікаво.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.