Італійська компанія Beretta досі імпортує в рф зброю попри санції: як їй це вдається

В основному постачається мисливська зброя, але є також військові рушниці, пістолети та патрони

Санкції, прапор рф і Bereta
Італійська компанія постачаює до рф зброю попри санкції

Італійська компанія Beretta, виробник вогнепальної зброї, попри санкції, продовжує експортувати свою продукцію до російської федерації. Вивезення товару здійснюється через власних дистриб'юторів та партнерів, які контролюються російським "збройовим бароном" Михайлом Хубутієм.

Журналісти IrpiMedia та The Insider виявили, що потік цивільної легкої зброї італійського виробництва до росії тривав безперервно, навіть у зв'язку з широкомасштабним вторгненням в Україну. За даними видань, торгівля зброєю здійснювалася через посередників з третіх країн, імена яких залишилися невідомими, оскільки не зазначені в офіційних документах російського уряду, що були використані для цього розслідування.

Загалом, після 24 лютого 2022 року до росії було ввезено 6254 рушниці та пістолети, а також 1107,6 тисячі патронів італійського виробництва або брендів. Більшість з них становила мисливська зброя, але серед них також були військові напівавтоматичні пістолети та снайперські гвинтівки.

Не дивлячись на тиск ембарго на постачання зброї, запровадженого на росію через анексію Криму у 2014 році та подальше вторгнення в Україну, торгівля зброєю триває. Це викликає серйозне занепокоєння, оскільки жодна зброя, навіть для цивільного використання, з Європейського Союзу не повинна потрапляти до росії.

Більшість зброї та боєприпасів, імпортованих до рф після початку війни, були вироблені заводами групи Beretta, розташованими по всій території Європейського Союзу – від Італії до Фінляндії, від Швеції до Німеччини.

Зазначається, що італійська компанія Beretta продовжує володіти більшістю акцій російського імпортера зброї, що пов'язаний з мільярдером грузинського походження Михайлом Хубутієм, якого вважають близьким до путіна. На запитання журналістів IrpiMedia компанія Beretta не надала відповіді.

рф наростила виробництво "Кинджалів" та "Калібрів" попри санкції

У рф зросло виробництво далекобійних ракет, таких як "Кинджали" та "Калібри", попри певну зупинку. Це стало можливим завдяки обхідним маневрам російської сторони у постачанні необхідних комплектуючих, уникаючи західних санкцій. Спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат вважає, що росія знайшла можливість уникнути санкцій шляхом співпраці з окремими країнами, які надають їй доступ до технологічних компонентів, таких як плати, чіпи та напівпровідники, без яких виробництво ракет неможливе.

За словами Ігната, у росії раніше не вистачало високоточних та далекобійних ракет, які здатні здійснювати удари глибоко всередині країни з високою точністю. Однак після короткої паузи у виробництві противник вдало збільшив обсяги виробництва "Кинджалів" та "Калібрів"Спікер ЗСУ сподівається, що міжнародні санкції продовжать тиснути на росію, що може допомогти скоригувати її агресивну політику.

Нагадаємо також, що застарілі пострадянські далекобійні ракети КМ-23 і КМ-24, які рф отримує від Північної Кореї, несуть небезпеку українським містам. Втім, від них є ефективні "ліки": які саме, і чи отримає Україна допомогу від балістичного терору, розповідає авіаексперт Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube