Обмеження передбачають блокування активів цих компаній у США
У п’ятницю, 2 лютого, Сполучені Штати оголосили про запровадження санкцій проти компаній з Ірану та Гонконгу. Їх звинувачують у таємному забезпеченні Ірану матеріалами та технологіями для виробництва дронів та балістичних ракет. Зокрема, ці засоби використовували для створення безпілотників типу Shahed, які застосовуються росією у війні проти України.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів США. Під ризиком американських обмежень також особи, які працюють на санкційні компанії.
"Подальше розповсюдження Іраном своїх новітніх звичайних озброєнь, включно з БпЛА і ракетами, які націлені на американських солдатів, залишається критичною загрозою для стабільності в регіоні. Ми без вагань будемо використовувати весь наш інструментарій, щоб зруйнувати незаконні мережі закупівель, які постачають компоненти для цих систем озброєнь, а також притягнути до відповідальності тих, хто намагається експортувати цю зброю терористичним маріонетковим угрупуванням", — каже заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом та фінансової розвідки Браян Нельсон.
За інформацією Мінфіну США, обмеження торкнулися чотирьох юридичних осіб, що підтримували військові ініціативи Ірану, включно з Корпусом вартових Ісламської революції. Заступник міністра фінансів США Браян Нельсон наголосив на критичній загрозі, яку становить розповсюдження Іраном зброї, включаючи дрони та ракети, і пообіцяв використовувати всі доступні засоби для припинення цієї діяльності.
Серед санкційованих компаній — FY International Trading Co., Limited, Duling Technology, Advantage Trading з Гонконгу, Narin Sepehr Mobin Istatis з Ірану, та China Oil and Petroleum Company Limited з Гонконгу. Обмеження передбачають блокування активів цих компаній у США та заборону на ведення будь-яких транзакцій з ними. Також під загрозою санкцій опинилися особи, які взаємодіють з цими компаніями.
Раніше Інформатор писав, що Державний реєстр санкцій України розпочав роботу. Завдяки ресурсу можна побачити відкритий доступ до інформації про осіб, що перебувають під санкціями. Реєстр вже містить дані про 17 202 субʼєкти, включно як фізичних, так і юридичних осіб.
Апарат РНБО відповідає за його ведення. Інформація в реєстрі оновлюється у режимі реального часу і базується на рішеннях Ради національної безпеки України та судових рішеннях щодо санкцій. Всі дані, окрім тих, що обмежені законом, є загальнодоступними. Будь-хто може побачити онлайн витяги про підсанкційних осіб.
За інформацією StateWatch, в Україні існують сотні комерційних обʼєктів, що належать російському уряду та державним компаніям, включаючи велику кількість нерухомості та транспортних засобів. Активність української влади у сфері санкцій доволі висока. Вже конфісковано значні грошові активи та нерухомість.
Запуск реєстру став можливим після ухвалення Верховною радою України відповідного закону. Згодом після підписання указу президентом Володимиром Зеленським уряд профінансував створення державного реєстру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.