Рішення не буде включати в себе розширення обмежень в цьому питанні
Європейська комісія в новому, 13-му за рахунком пакеті санкцій проти російської федерації не надасть нових заборон на імпорт. Рішення не включатиме в себе розширення вже існуючих обмежень в цьому питанні. Скоріше за все, пакет ухвалять до 24 лютого цього року.
Це планують зробити символічно до другої річниці вторгнення росії в Україну. Про це повідомляє видання Reuters із посиланням на дипломатів ЄС.
Для прийняття нових санкцій країни-члени повинні проголосувати одноголосно, нагадують журналісти. В іншому випадку рішення прийняте не буде.
"Попри заклики деяких країн ЄС заборонити більше російського експорту, наприклад, алюмінію, Комісія запропонує пакет, який, як вона сподівається, викличе мінімальні дебати між країнами-членами, щоб він був прийнятий швидко", - пише агентство з посиланням на джерела в ЄК.
Зазначається також, що пропозиція Єврокомісії розширює список компаній з рф, яким європейський бізнес не може продавати товари подвійного призначення. Тобто ту продукцію, яку можна використовувати як у мирному житті, так і на полі бою - ті ж безпілотники.
Є інформація, що після того, як 13-й пакет санкцій ухвалять, Єврокомісія одразу ж запропонує розглянути 14-й. В ньому вже можуть з'явитися нові заборони на імпорт.
"Брюссель вважає, що залишилося небагато питань, щодо яких країни ЄС могли б дійти одностайної згоди, а санкції щодо російського ядерного палива і скрапленого природного газу поки що не розглядаються", - йдеться в матеріалі.
Окрім цього, в ЄС незабаром планують проголосувати перший закон, який дозволить зарезервувати за Україною доходи від 300 мільярдів євро рф. Йдеться про заморожені активи москви, які перебувають в Європі. Сума може сягнути орієнтовно 15 мільярдів за чотири роки.
Орієнтовно, його ухвалять до 24 лютого - або прямо в цей день. Робиться це задля символізму, адже в цю дату виповниться два роки з початку повномасштабного вторгнення рф.
Частина пакету санкцій призначена ще більше "покращити" можливості Заходу закривати торговельні шляхи та запобігати обходу існуючих санкцій. 13-й пакет санкцій також спрямований на пошук способів обмеження імпорту в ЄС індійських нафтопродуктів, що походять з росії.
Але в принципі даний санкційний пакет не пропонує чогось принципово нового. Та й в цілому основною метою останніх пакетів санкцій було не запровадження нових заборон на товари та послуги, а, скоріше, покращення роботи вже існуючих одинадцяти раундів санкцій. Тобто фактично це модернізація обмежень, що їх вже прийняли раніше.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.